Październikowe spotkanie Towarzystwa

  • Piotr Gerasch
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 6 miesiąc temu #4320 przez Piotr Gerasch
Październikowe spotkanie Towarzystwa was created by Piotr Gerasch

Ze zbiorów p. BiernackiegoTowarzystwo Genealogiczne Ziemi Częstochowskiej włączyło się w skład Zespołu Redakcyjnego przygotowującego Słownik Biograficzny Częstochowian pochowanych na Cmentarzu św. Rocha w Częstochowie. To kolejna, a zarazem zamykająca pozycja książkowa poświęcona mieszkańcom Naszego Regionu, którzy spoczęli na zawsze w tym właśnie miejscu.

Liczymy, że przygotowane przez nas biogramy pozwolą zachować w pamięci ludzi, którzy tu żyli, często tworzyli atmosferę tego miasta, byli między nami.

Prosimy o kontakt osoby, które mogą pomóc w redagowaniu notek biograficznych pochowanych tu osób. Poszukujemy również dokumentów, fotografii związanych z najstarszym z częstochowskich cmentarzy.

Szczególnie zależy nam na biogramach osób wymienionych w niżej zamieszczonym spisie.

Czytaj więcej...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4321 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Październikowe spotkanie Towarzystwa
Dostałem ciekawy list, który chętnie tu zamieszczam dziękując Pani Lidii.

witam serdecznie
Po ostatnim wykładzie (zresztą bardzo ciekawym) natrafiłam na czasopismo o którym wspominał pan Mariusz ,,NIEPODLEGŁOŚĆ"",są to 2 tomy XXX i XXIX wydane przez INSTYTUT JÓZEFA PIŁSUDZKIEGO zawierają one bardzo dużo ciekawych wiadomości i zdjęć dotyczących Piłsudzkiego ,muzeum w Belwederze, a także ewidencje zbiorów marszałka (spis 3562 pozycji) W jednym z nich znalazłam 3 informacje o Walentym Wójciku.... Czasopismo kosztowało symboliczną kwotę 2,50zł (każda książka ) a można je jeszcze znależć na dworcu PKP (księgarnia z tanią książką przejście oszklone nad peronami )podaje te dane bo może komuś się przydadzą pozdrawiam

Lidka Stachura
The following user(s) said Thank You: Halina Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #10837 przez Mariusz Kolmasiak
Replied by Mariusz Kolmasiak on topic Październikowe spotkanie Towarzystwa
W nawiązaniu do tematu miło mi poinformować, iż kilka dni temu ukazała się napisana przeze mnie książka o chor. Walentym Wójciku.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie