Pajęczyna Mykanowska

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9649 przez Szymon Gruca
Pajęczyna Mykanowska was created by Szymon Gruca

Środa 29 kwietni. Na pensji byłam, dokazywaliśmy jak zawsze teraz wymyśliłyśmy grę w pocztę, która chce pisze listy do koleżanek sympatyzujących i kładzie do dużej koperty z papieru, ta znów roznosi wołając po  nazwisku. Bardzo to przyjemne, listy piszę na lekcjach i koperty fabrykują się również. Ja dzisiaj odebrałam około 15 listów od uczennic i sama napisałam parę. Po południu była u nas p. Mikołajowa zabrała Adę do miasta chcąc, aby jej pomogła wybrać kapelusz. Przywiozła mi „Chłopów” 4 tomy Reymonta, Ada przyszła dopiero na wieczór z Olesiem. Obecnie jesteśmy po kolacji, „Chłopów” przeczytałam 1-go tomu 210 stronic. Oleś teraz czyta, mama myje sobie nogi. Ada śpi, ja piszę reszta chrapi. Oczy mi się kleją.

Wieczór 11 ½ za 2 minuty 1914 roku


Szymon Gruca
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9650 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Pajęczyna Mykanowska
Tylko podziwiać, jesteś Krysiu najbardziej pracowitą osobą!!!
Z Twojej listy interesują mnie nazwiska - Kluczny,Nowak,Włodarczyk - wszyscy u mnie łącza się z nazwiskiem Pietruszewski
oraz Barczyk,Ujma, Trepka ( z "tych'- a nie włościan) oraz Dziublak- Dziubak?? - może takie nazwisko spotkasz?
Polecam się pamięci
Halina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9664 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Pajęczyna Mykanowska
Pani Krystyno !
Ogromny szacunek dla Pani osoby i dotychczasowych dokonań.Chylę czoło, życzę wytrwałości i niegasnącego zapału. Pani Krysieńko !!. Podziwiam. HF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Izabela Przestrzelska (Migoń)
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9686 przez Izabela Przestrzelska (Migoń)
Replied by Izabela Przestrzelska (Migoń) on topic Pajęczyna Mykanowska
Ta Pani chyba oszalała. Moje rody w 3/4 wywodzą się z parafii Borowno i Kruszyna. Pomimo, że nie muszę szukać po całym kraju, a księgi są dostępne w internecie wypisanie wszystkich krewnych zajmuje mnóstwo czasu, a to tylko kilka nazwisk. Nie wyobrażam sobie dodania aż tylu ludzi do drzewa.

Czy Pani praca będzie jakoś opublikowana, te 11000 osób na pewno by się przydało wielu osobom. Może w formie plików, tu na stronie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9687 przez Sebastian Górecki
Replied by Sebastian Górecki on topic Pajęczyna Mykanowska
mi osobiście maksymalnie 50 osób dziennie udało sie wpisać, ale to na początku i olsztyn jest całkowicie zindeksowany, później będzie gorzej, weryfikacja 2 mężów i 3 żon zajmuje mnóstwo czasu. być może zrobie większość olsztyna- wpisze do mojego drzewka- ale nie jest moim cele pełna indeksacja. podsumowując - gratuluję pomysłu Pani Krystyno

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9736 przez Krystyna Jałowiecka Szafert
Replied by Krystyna Jałowiecka Szafert on topic Pajęczyna Mykanowska
.....ma Kamienica Polska swojego Kuśnierczyka
Huta Stara ma Gerascha
Rędziny swojego Rozenberga
Mykanów może mieć mnie
no chyba , że więcej osób się włączy w ten projekt
praca jest żmudna.....
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie