Topic-icon Wykaz miejscowości z podziałem na województwa/gubernię, obwód/prowincję, powiat, gminę, parafię, dekanat itd.

5 lata 3 tygodni temu #9819 przez Szymon Gruca

Czwartek 30 kwietnia. Ostatni dziś kwiecień! Wszystko po staremu na pensji byłam  Golachowska jeszcze po Świętach nie była. Baczyńska wczoraj i dziś też nie była. Gra w listy jeszcze kursuje ja na każdej pauzie odbieram po kilkanaście. Piszę listów bardzo mało, ponieważ na lekcji muszę siedzieć uważnie jak przystoi na pierwszą uczennicę. Dziś lekcji było, 4 chociaż w programie jest, 5 dlatego, że ostatnią roboty, a że wczoraj były  zamiast Niemca, więc dziś nie było. Przyszłam o 2-ej czytałam „Chłopów” już drugi tom. Po południu grzmiało i zanosiło się na deszcz, a tymczasem wcale nie było tylko silny wiatr i ogromny kurz. Mama była w ogrodzie ja sprzątałam. Za 4 tygodnie dostaniemy cenzury i promocje do 3-ej klasy. Czy zdam to wiem, że może tak, ale czy będę chodzić nie wiem, chociaż zawsze Boga o to proszę. Ada się rozbiera, Oleś czyta, reszta śpi.

Punkt 11 ½


Szymon Gruca | www.gruca.gmedia.pl

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 3 tygodni temu #9820 przez Marian Klin
Bardzo potrzebny dziękuję

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 3 tygodni temu #9829 przez Ireneusz Niemczyk
Bardzo polecam pobranie z "plik do pobrania w bibliotece":
Skorowidz Królestwa Polskiego czyli Spis alfabetyczny miast, wsi, folwarków, kolonii i wszystkich nomenklatur w guberniach Królestwa Polskiego, .....

Ale dodatkowo trzeba pobrać program czytający rozszerzenia .djvu.


Pozdrawiam,
Ireneusz Niemczyk

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.478 s.