O Hucie w Hucie, czyli refleksja po spotkaniu 27 lipca

  • Piotr Gerasch
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu #10271 przez Piotr Gerasch

Poniedziałek 4 maja. Byłam na pensji Golachowska przyszła pierwszy raz po świętach. Wyładniała i utyła. Franke bardzo się ucieszyła, bo to jej najlepsza koleżanka. Dzisiaj miałam cały dzień kłopoty. To ruskiego zapomniałam przepisać wierszy i całą lekcję drżałam, przepisałam, co prawda na lekcji te wiersze, lecz Rosjanka to zaraz pozna, co pisze się w domu, a co w klasie. Na niemieckim „naczalnica” przyniosła znów kartkę z nazwiskami, co nie zapłaciły. Wyczytała, że S. nie zapłaciła aż 40 rubli. Ja liczyłam, że tylko się należy za maj 10rb.! Na artmie znów nie zrobiłyśmy zadania prócz Jacki Zyman i dostało pół klasy jedynki. Ja nie dostałam, bo pokazałam brulion, że robiłam i nie mogłam zrobić. Zielińska jak tylko wyszedł wyrwała się, że i on nie mógł zrobić, że zrobił błąd. On jej powiedział, że powinna była poszukać tego błędu i poprawić, a dlatego, że nie zrobiła postawił jej pałkę. Mówiła mi później, że ona robiła tylko nie w brulionie, a gdzie indziej i nie mogła przedstawić roboty. Byłam później wesoła, ale ciągle myślałam o tej zapłacie. Gdy przyszłam i powiedziałam o tem tacie, tata się uśmiechnął, a mama mówiła żebym poczekała do wakacji to odbierze jak na ogrodzie zarobi. Wien przyniosła mi „Wspomnienia niebieskiego mundurka”. Już kończę teraz czyta Oleś.

11-ta punkt

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10272 przez Marian Klin
Dziękuję za krótki artykuł Lubię poczytać ciekawe historie.Pozdrawiam sympatyk z Zagórza- Sosnowca Marian K

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #10819 przez Maria Mazurek
Replied by Maria Mazurek on topic O Hucie w Hucie, czyli refleksja po spotkaniu 27 lipca
Żałuję, że tam nie byłam.....

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #10820 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic O Hucie w Hucie, czyli refleksja po spotkaniu 27 lipca
czy bylaby mozliwosc rejestrowania tego typu wykladow w fromacie mp3?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 5 miesiąc temu #10821 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic O Hucie w Hucie, czyli refleksja po spotkaniu 27 lipca
z tego, co pamiętam, całość (?) spotkania była nagrywana. Proszę podpytać Tadka Sokalę
pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #10845 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic O Hucie w Hucie, czyli refleksja po spotkaniu 27 lipca
Nagrywał p. Robert Chądzyński


Spotkanie z Genealogami już za nami
Niedziela, 28 Lipiec 2013 08:17

Towarzystwo Genealogiczne Ziemi Częstochowskiej wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Hucie Starej A oraz Stowarzyszeniem w Gminie Poczesna zorganizowało otwarte dla wszystkich chętnych spotkanie o historii Huty Starej A.



Spotkanie rozpoczął prezes Stowarzyszenie w Gminie Poczesna, który przywitał wszystkich przybyłych z sołtysem Huty Starej A oraz radnym powiatowym Andrzejem Patorskim na czele. Po krótkim wprowadzeniu w temat Pan Andrzej Kuśnierczyk przekazał głos swojemu koledze z Towarzystwa Genealogicznego Ziemi Częstochowskiej, Panu Piotrowi Gerasch, który poprowadził pierwszą część spotkania. W przygotowanej prezentacji przybliżył Ojców Założycieli Huty Starej A, ich pochodzenie i losy od czerwca 1819 roku, kiedy to przybyli w nasze okolice. Drugą część spotkania poprowadził morawski genealog Jiří Ošanec. W podsumowaniu Prezes Towarzystwa Genealogicznego - Pan Jacek Tomczyk- podziękował za ciepłe przyjęcie i liczne przybycie na spotkania Mieszkańcom naszej okolicy oraz przedstawicielom naszego Stowarzyszenia i Druhom Strażakom za pomoc w organizacji spotkania.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie