Akta notarialne jako źródło badań genealogicznych

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11318 przez Andrzej Kuśnierczyk
Akta notarialne jako źródło badań genealogicznych was created by Andrzej Kuśnierczyk

Poniedziałek 11 maja.
Poszłyśmy bardzo wczas, bo mama mówiła, że zegar się późni, tymczasem zegar się spieszył. Jak przyszłyśmy w Teatralną sklepy były jeszcze pozamykane, skład Klimkiewicza gdzie Józek jest też. W bramie spotkałam Kopdowicz, Potok i Dziubas. W naszej klasie nie było nikogo. Za chwilę przyszła Tanowa, Zyser Lewi, Kożusznik, Golachowska, Gawrońska, Rozalska, a później Zielińska. Gawrońska nie pisała w domu ani jednej lekcji i spisała ze mnie. Następnie we dwie grałyśmy w Sali w „klasy”. Podłoga w Sali jest kwadratowa, więc było nawet wygodnie. Niedługo zadzwonili i poszłyśmy do klasy. Zielińską bolała głowa. Aleksandra Nikołajewna zachorowała, była z nami na lekcji Ludmiła Łukienniczna klasowa dama z IV-ej klasy. Neomiła Grigorjewna nie przyszła, więc lekcje mieliśmy z nią. Niemkę bolało gardło, pisaliśmy dyktando, nic nam nie mówiła, więc żadna się niczego nie nauczyła. Ja jestem pewna, że napisałam źle w liczbie mnogiej, bo Noe napisałam nad a umlaut. Trzecią lekcją była artma krzyczały wszystkie, co im się podobało bo nikogo nie było tylko sam nauczyciel. Jedna drugą uspokajała i zrobił się z tego taki zamęt, że nic nie można było słyszeć. Franckę też bolało gardło urządziła nam powtórzenia, czy dobrze napisałam nie jestem pewna. Ostatnia była tańce, Ziele nie była, bo mocniej zabolała ją głowa. Zabawne, cały dzień chorują. Tańczyłam z Sabką, Gola z Aron, Maryś z Kożusznik, przed nami tańczyła Lida z Czerwieńską. Najśmieszniej tańczyły te dwa grubasy Gola z Aron. Jak przyszłam do domu przed wieczorem Zośka przyszła po mnie, że mamusia chce mi coś powiedzieć. Poszłam. Zapytała się czy Ada nie przyjęłaby posady na Wołyniu u znajomej. Powiedziałam to Adzie. Zgodziła się i poszła się lepiej dowiedzieć. Dobrze.

Za 5m. 11 godz.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11319 przez Beata Bielecka
Replied by Beata Bielecka on topic Akta notarialne jako źródło badań genealogicznych
czy Jan Cianciara nie zginął potem w Katyniu?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11320 przez Krzysztof Szczepanik
The following user(s) said Thank You: Beata Bielecka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11324 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Akta notarialne jako źródło badań genealogicznych
Dwie różne osoby: Jan Cianciara, o którym mowa w akcie, to syn Ksawerego Rocha, posła, przedsiębiorcy tkackiego, Jan Cianciara, który zginął w Katyniu był synem Ludwika Jakuba Cianciary (1865 - 1935), wójta gminy.
The following user(s) said Thank You: Beata Bielecka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11334 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Akta notarialne jako źródło badań genealogicznych
To oczywiście jedna rodzina, Ludwik i Jan (1875 - 1947)
byli braćmi rodzonymi, synami Ksawerego Rocha i Karoliny z Simonów. [Wszystkie groby na cmentarzu w Kamienicy Polskiej].

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11346 przez Barbara Podgórska
Replied by Barbara Podgórska on topic Akta notarialne jako źródło badań genealogicznych
Leon Kuśnierczyk, syn Franciszka i Florentyny, zmarły 14.01.1924 to mój dziadek. Czy wie Pan może czym się zajmował? Moja mama Jadwiga z domu Kuśnierczyk miała 3 lata, gdy On zmarł i niewiele pamiętała.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie