Topic-icon Spisy Ludności 1790-1791 AN Kraków

2 lata 11 miesiąc temu #20911 przez Jacek Tomczyk
Od dziś na stronie szukajwarchiwach.pl dostępne są Spisy Ludności 1790-1791...

Od dziś na stronie szukajwarchiwach.pl dostępne są Spisy Ludności 1790-1791 z Archiwum Narodowego w Krakowie.

Wiele razy wspominaliśmy o tych bezcennych materiałach, tu jest link do akt z naszego terenu;

http://www.szukajwarchiwach.pl/29/30/0/3/47?q=cz%C4%99stochowa+XARCHro:29&wynik=15&rpp=15&page=1#tabSkany

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 11 miesiąc temu #20912 przez Agnieszka Filipek
Tak jak wcześniej pisałam na forum! W końcu dostępne online :)

2 lata 11 miesiąc temu #20916 przez Szymon Gruca
Rewelacja! Pobieżnie przejrzałem Przystajń i od razu mam nowe dane.

Szymon Gruca | www.szgruca.nazwa.pl

2 lata 11 miesiąc temu - 2 lata 11 miesiąc temu #20917 przez Michał Urbaniak
Rzeczywiście, co za dokument!

I znalazłem informacje o przodkach (rodzinie Benowskich), których szukałem od tak dawna!

2 lata 11 miesiąc temu #20923 przez Sławomir Binczak
A Koziegłówki?

Skąd się wzięli w Koziegłówkach Zenderowscy?

2 lata 11 miesiąc temu #20930 przez Jacek Tomczyk
COM_KUNENA_THANKYOU: Hanna Hofman-Polańska, Florian Huras

2 lata 11 miesiąc temu #20936 przez Krzysztof Łągiewka
Niestety nie zachowały się spisy ze wszystkich parafii woj. krakowskiego 1790 - 1791. A może nie zostały sporządzone?
Z powiatu lelowskiego są następujące parafie: Biała, Chechło, Chlewice, Ciągowice, Częstochowa, Drochlin, Dzierzgów, Giebło, Goleniowy, Irządze, Kidów, Kłobuck, Kroczyce, Kromołów, Krzepice, Łany, Mrzygłód, Mstów, Mykanów, Nagłowice, Nakło, Niegowa, Ogrodzieniec, Olsztyn, Pilica, Poczesna, Podlesie, Potok, Przybynów, Przyłęk, Przyrów, Przystajń, Rędziny, Rokitno, Słupia, Strzegowa, Szczekociny, Truskolasy, Wilkowiecko, Włodowice, Zrembice, Żarki, Żuraw.
COM_KUNENA_THANKYOU: Maria Mroczek

2 lata 11 miesiąc temu #20937 przez Wacław Winczakiewicz
A czy wiadomo gdzie jest, w którym zespole, ta druga część parafii, tzn. od litery M?

2 lata 11 miesiąc temu #20938 przez Roman Wierus
Tutaj jest zestawienie wszystkich spisów:
www.szukajwarchiwach.pl/29/30/0/3#tabJednostki

pozdrawiam,
Roman

2 lata 11 miesiąc temu #20939 przez Wacław Winczakiewicz
Dzięki za wskazówkę. Zgubiło mnie lenistwo - wchodziłem przez link podany przez Jacka, a tam tylko pierwsza część.
Pozdrawiam

2 lata 11 miesiąc temu #20942 przez GRZEGORZ BORECKI
Moi drodzy ... dlaczego w wykazie nie ma Miedźna ?\
... czyżbym przeoczył ?

proszę o podpowiedź
pozdrawiam, Grzegorz

2 lata 11 miesiąc temu - 2 lata 11 miesiąc temu #20945 przez Hanna Hofman-Polańska
Miedzna nie ma...jest pobliskie Wilkowiecko

ale w Kłobucku sa ujęte mi.in(nadal przeglądam..) Rembielice,Iwanowice, Mokra .Kamieńszczyzna,

2 lata 11 miesiąc temu - 2 lata 11 miesiąc temu #20959 przez Florian Huras
Panie Sławku
Spisy zostały wydane w 1790 roku. Koziegłówki i Koziegłowy były wówczas terytorialnie (właśnie do tego roku) przyporządkowane Księstwu siewierskiemu.Sejm Wielki w 1790 zlikwidował księstwo i przyłączył do Rzeczypospolitej.
COM_KUNENA_THANKYOU: Sławomir Binczak

2 lata 11 miesiąc temu #20960 przez Caroline Brymora
Wonderful information.

Przybynow parish census shows households and servants. Easy to read because I am used to looking at census in Australia :)

I am typing into spreadsheet, will share when finished if anyone is interested?
COM_KUNENA_THANKYOU: Rafał Albiński

2 lata 11 miesiąc temu #21024 przez Regina Stępnik
Odnalazłam kolejnych dziadków w Borze Zapilskim ( to już dziewiąte pokolenie !!!). Bardzo dziękuję za spis ludności. Pozdrawiam

2 lata 10 miesiąc temu #21147 przez Marzena Sosnowska
Witam
a gdzie w spisie mogę znaleźć Danków, w jakiej parafii?

2 lata 10 miesiąc temu #21162 przez Artur Paczyna
W spisie ludności województwa krakowskiego nie znajdzie Pani mieszkańców Dankowa (Parafia z kościołem pod wezwaniem Najświętszej Boga Rodzicielki, św. Stanisława Biskupa i św. Antoniego z Padwy), gdyż pod koniec XVIII w. województwo krakowskie nie obejmowało tych terenów.

W zasobach Archiwum Głównym Akt Danych w Warszawie jest zespół, do którego wciąż nie mam dostępu, o numerze 64 pod nazwą: Komisja Porządkowa Cywilno-Wojskowa ziemi wieluńskiej i powiatu ostrzeszowskiego, 1790-1809, w którym jest sygnatura dotycząca dekanatu krzepickiego (sygnatura 9). Ponadto są sygnatury dotyczące lustracji szkół pt.: Regestra różnych parafii aktów urodzeń, zejść i ślubów, ludności i dzieci uczęszczających do szkół (litery A-Z). Pod sygnaturą 1 jest litera D, w której są dane dotyczące Parafii Dankowa.

Z uwagi na częste migracje ludności, warto wspomnieć, że w/w zespół zawiera także pod sygnaturą 3 dane dotyczące pobliskiej Parafii Parzymiechy..
COM_KUNENA_THANKYOU: Marzena Sosnowska

2 lata 10 miesiąc temu #21163 przez Caroline Brymora
Please help?

I have typed excel file for Przybynow 1791 (pages 634-646).

Then Page 647 says 1791 also. But the records are the same people, different ages. All perople are a little older in second set. I think perhaps census done again 2 or 4 rok later? Does anyone know? I cannot read the headings.

Example
Page 634
Przybynow Dom 2
Dominik Kita 40
Agnieszka Kona 40
Antoni Syn 8
Idzi Syn 6
Jozef Syn 3

Page 647
Dominik Kita 43
Agnieszka Kona 46
Zofia Corka 23
Antoni Syn 10
Idzi Syn 8
Jozef Syn 4

Thank you!

2 lata 10 miesiąc temu #21164 przez Kinga Cisowska Vnuk
Hello Caroline,

I think that most likely the census has been done a year later however the differences in ages are typical in documents of that sort. I noticed from my past experiences that the given age is usually not very accurate. I hope that helps a bit.
Greetings!

Kinga Vnuk
COM_KUNENA_THANKYOU: Caroline Brymora

2 lata 10 miesiąc temu #21178 przez Marzena Sosnowska
Dziękuję za odpowiedź
czy ten Zespół 64 w Warszawie jest dostępny fizycznie tzn czy można z niego korzystać na miejscu? jestem z Warszawy więc może w wolnej chwili bym się wybrała
pozdrawiam serdecznie
Marzena Sosnowska

2 lata 10 miesiąc temu - 2 lata 10 miesiąc temu #21184 przez Mirosław Butryn
Parafia Łany wielkie jest w tym spisie przyporządkowana do powiatu lelowskiego, choć leżała w ksiąskim.
Druga sprawa - gdzie podziewa się parafia Skarżyce? Wszystkie okoliczne parafie (Kroczyce, Kromołów, itd.) są, a Skarżyc nie ma!
A spis parafii Kromołów nie zawiera spisu dla samego miasteczka Kromołów ani wsi Zawiercie!

2 lata 10 miesiąc temu #21205 przez Artur Paczyna
Pani Marzeno,
Prawie rok temu napisałem na forum ( www.genealodzy.czestochowa.pl/kunena/for...parzymiechy-i-dankow ) prośbę skierowaną do forumowiczów o kwerendę w zasobach Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie.
Gdyby miała Pani czas i ochotę zajrzeć do zespołu 64, sygnatury: 9 i 3: i zrobić notatki lub zdjęcia, jeżeli będzie to możliwe, będę niezmiernie wdzięczny.

Proszę o kontakt na priva, gdy będzie miała Pani jakieś wieści.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Artur

2 lata 10 miesiąc temu #21225 przez Roman Wierus
Witam,

Poruszanie się po spisie ludności 1791 nie jest proste z uwagi na dużą ilość skanów.
Załączam plik ze wszystkimi parafiami i wioskami przenoszący linkami bezpośrednio do miejsca gdzie spis parafii znajduje się w księdze.
Może się przyda :)
Na razie spis z litera B-Ł, w wolnej chwili zrobię kolejne.

pozdrawiam,
Roman
Załączniki:

2 lata 10 miesiąc temu #21275 przez Piotr Gospodarek
Dlaczego istnieją dwie wersje rejestru z Olsztyna? Datę mają tę samą, a różnią się między sobą dość znacznie. Przykład - Tomasz Sokołowski z Turowa w pierwszym rejestrze ma żonę Annę (co jest zgodne z moimi ustaleniami), a w drugim Justynę. Skąd nagle wytrzasnęli jakąś Justynę? Nie było takiej.

2 lata 10 miesiąc temu #21277 przez Caroline Brymora
Hello,
I asked the same question about Przybynow. I think census was done twice, a few years apart.

Czas generowania strony: 0.530 s.