Akt urodz. nr 3 z 1896, par. Borowno, Kazimierz Niemczyk - czy jest lepsza kopia

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu - 6 lata 3 miesiąc temu #32181 przez Ireneusz Niemczyk

Załącznik 1896akt3KazimierzNiemczykoJanmZofiaMackiewiczimage149.jpg nie został znaleziony


Załączony akt urodzenia mojego dziadka Kazimierza Niemczyka (ojciec Jan matka Zofia Mackiewicz) pobrałem z familysearch, ale ta karta jest mocno uszkodzona, zapewne może mieć braki. Przy mojej przeciętnej znajomości j. rosyjskiego nie wszystko jestem w stanie odczytać, chociaż najważniejsze dane są w miarę czytelne (data zgłoszenia i urodzenia, imiona rodziców).
Chciałbym swoim dzieciom zostawić skan w lepszym stanie.

Moim pierwszym pytaniem do Szanownych Forumowiczów jest, szczególnie mających styczność z dokumentami parafii Borowno, czy któreś Archiwum może posiadać wtóropis w lepszym stanie. A może ktoś z Państwa posiada własne zdjęcia / skany z owej lepszej księgi?

Będę wdzięczny za pomoc!

Ireneusz Niemczyk
Załączniki:
Ostatnia6 lata 3 miesiąc temu edycja: Ireneusz Niemczyk od. Powód: pisownia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #32182 przez Stanisław Jegier
Lepszej Pan nie znajdzie.
Ale tę metrykę można w całości dość dokładnie przetłumaczyć.

Pozdrawiam
Stanisław.
The following user(s) said Thank You: Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #32183 przez Teresa Cybulska
Wydaje mi się że na FS Borowno U-1893-1896 na str.252 jest lepsza kopia, niż ta którą pan przedstawił.
Teresa
The following user(s) said Thank You: Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #32184 przez Sławomir Worwąg
Z AD Częstochowa to chyba lepiej nie będzie, proponuję wysupłać 3zł i zamówić skan z zasobów AP Częstochowa. Da się przez internet. pracownianaukowa@czestochowa.ap.gov.pl
The following user(s) said Thank You: Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #32190 przez Ireneusz Niemczyk
Dziękuję Pani Tereso za podpowiedź tego linku z U-1893-1896! Tutaj faktycznie ktoś się zajął ułożeniem zniszczonej karty. Nie przyszło mi do głowy, że mogło mieć miejsce wykonywanie zdjęć ponownie i pominąłem te lata sądząc, iż to tylko powielenie.

Dziękuję Panie Sławomirze za sugestie kontaktu z AP Częstochowa! Oczywiście wystąpię z zapytaniem czy mają lepszą wersję.

Panie Stanisławie! Czy mógłbym Pana prosić o przetłumaczenie tego tekstu? Oczywiście w wolnej chwili, bez pośpiechu. Jednak słaby jestem ze znajomością j. rosyjskiego, a do takiej pisowni nie jestem przyzwyczajony. Z góry dziękuję za pomoc!

Dziękuję Państwu za pomoc i pozdrawiam!

Ireneusz

Załącznik 1896v.2akt3KazimierzNiemczykoJanmZofiaMackiewiczimage252.jpg nie został znaleziony

Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #32191 przez Stanisław Jegier
Radostków 3. Działo się we wsi Borowno 22.12.1895 /03.01.1896 r./ o godz. 6 wieczorem. Zjawił się Jan Niemczyk, rolnik żyjący we wsi Radostków, lat 25, w towarzystwie Walentego Muchy żyjącego w Łochyni, lat 29 i Antoniego Kościelaka z Radostkowa, lat 40, rolników
i okazał nam noworodka płci męskiej i oświadczył, że urodził się on we wsi Radostków, w dniu dzisiejszym o godz. 4 rano, z jego prawnej żony Zofii z d. Maćkiewicz, lat 29.
Noworodkowi na chrzcie w dniu dziejszym dano imię Kazimierz a chrzestnymi byli Walenty Mucha i Katarzyna Maćkiewicz.
Akt ten przeczytano niepiśmiennym itd.

Pozdrawiam
Stanisław
The following user(s) said Thank You: Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie