Włodowice - spis ludności 1790

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #34161 przez Dorota Godfrey-Smith
Włodowice - spis ludności 1790 was created by Dorota Godfrey-Smith

Załącznik nie został znaleziony



Załączam plik który spisałam na podstawie skanów spisu ludności powiatu lelowskiego z lat 1790-1791, szukajwarchiwach.pl/29/30/0/3/49/str/1/3/100#tabSkany . Włodowice to skany 290-359.

Jestem w trakcie transkrypcji roku 1791, co jest ciekawe z perspektywy porównawczej z rokiem 1790. Na przykład, od razu widać, że bardzo często najmłodsze dzieci, nie tylko niemowlęta ale też 2-latki, były ominięte w spisie roku 1790-go, a w roku następnym były wpisane już jako 2- lub 3-latki.

Mam nadzieję, że te dane będą komuś przydatne. Może do biblioteki?
:)

Digs
The following user(s) said Thank You: Rafał Molencki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #40971 przez Martyna Tarnawska
Replied by Martyna Tarnawska on topic Włodowice - spis ludności 1790
Pani Doroto, 

to wielki skarb i bardzo za niego dziękuję - uzupełniłam dane moich przodków z Włodowic dzięki temu spisowi. Jestem ciekawa, czy udało się Pani zidenksować kolejne dokumenty? Może warto wrzucić to na Genetekę?

Moje nazwiska to:
Wolski (Wolscy), Dorobisz, Hada, Wątroba, Myga, Gębka, Cocek, Trepka

Jeśli ktoś ma jakieś zbieżności, swoje drzewo prowadzę na MyHeritage, tam osadzam wszystkie informacje. Prosze o kontakt, jeśli ktoś posiada jakieś informacje do wymiany lub po prostu wzajemnej inspiracji :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #40982 przez Dorota Godfrey-Smith
Replied by Dorota Godfrey-Smith on topic Włodowice - spis ludności 1790
Pani Martyno, bardzo mnie cieszy to, że ten mały indeks komuś się przydał. 
Mam jeszcze drugi, dla Przybynowa. Hmmm, myślę że pani zdopingowała mnie do umieszczenia go w oddzielnym temacie, co zrobię jeszcze dzisiaj. 
Do geneteki one się chyba nie nadają, bo nie ma w nich danych stanu cywilnego.  Ale jeśli któryś z administratorów przesunąłby je do biblioteki, to może więcej zaciekawionych je znajdzie.  

Ponad 50 procent nazwisk które pani podaje też znajdują się w moim drzewie. :)  Więcej podam na pm.

Pozdrawiam,
D.

Digs

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie