miejcse urodzenia: WLADANCE

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2258 przez danuta madej
miejcse urodzenia: WLADANCE was created by danuta madej
Mam ogromną prośbę, w swoich poszukiwaniach natknęłam się na taką informację o miejscu urodzenia: WLADANCE.
Niesttey niemogę nigdzie znależć tej meijscowości, niewiem czy to w Polsce, może nie - nazwa przypomina raczej czeską nazwe miejscowości. Czy ktoś może natknął się na miejscowość o nazwie WLADANCE?????????????????

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2259 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź:miejcse urodzenia: WLADANCE
Napisz proszę coś więcej np.o jakie lata chodzi. Czy nazwa tej miejscowości została odczytana poprawnie.Czy to z tekstu pisanwego po rosyjsku? A może chodzi o Włodowice???

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2260 przez danuta madej
Replied by danuta madej on topic Odpowiedź:miejcse urodzenia: WLADANCE
To znalzałm w Informacjach o prześladowanych:
Data urodzenia 1915-02-02
Miejsce urodzenia: Wladance

?????

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2261 przez Michał Kitala
Replied by Michał Kitala on topic Odpowiedź:miejcse urodzenia: WLADANCE
Jedynie z czym podobnym do tej nazwy się spotkałem , to nazwa Widzieniańce ( gmina wiejska Orany, województwo wielńskiej).


Polecić mogę jedynie skorzystanie z poniższego spisu dla okresu II RP

Skorowidz miejscowości Rzeczypospolitej Polskiej z oznaczeniem terytorjalnie im właściwych władz i urzędów oraz urządzeń komunikacyjnych; Index of Placenames of the Republic of Poland with corresponding govermental agencies and offices, including communication facilities , Warszawa 1933 [?]
www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=12786&dirds=1&tab=1

MK

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2262 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź:miejcse urodzenia: WLADANCE
Sprawdziłem żeinformacja dotyczy dotyczy Pana Władysława Z.
Rzeczywiście poza miejscem i datą urodzenia nie ma innych bliższch danych. Będzie kłopot.Brałem nawet pod uwagę fakt,że w niemieckiej pisowni nie używa sie litery "Ł". Też nic to nie dało.Pozdrawiam
Huras Florian

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #2263 przez Michał Kitala
Replied by Michał Kitala on topic Odpowiedź:miejcse urodzenia: WLADANCE
A propos.

Domyślam się skąd pani ma te dane .

Jeżeli jest to baza danych zamieszczona przez IPN , i Fundację Polsko-Niemiecką Pojednanie , www.straty.pl/index.php/pl/szukaj-w-bazie to uprzedzam , że jest w tej bazie wiele błędów. Sam mam kilkoro członków swojej rodziny w tej bazie i w ich danych zamieszczonych w tym spisie jest wiele błędów i pomimo wysyłania formularzy z poprawnymi danymi czy to via formularz na stronie , czy via Poczta Polska , nie zostały one do tej pory poprawione .
Jeżeli szuka pani informacji na temat jego pobytu w obozach pracy na terenie III Rzeszy, najlepiej jest się zwrócić do PCK a jeszcze lepiej do Internationale Suchdienst (ITS) in Bad Arolsen ( International Tracing Service (ITS)

Große Allee 5 - 9
34454 Bad Arolsen
Germany )
www.its-arolsen.org/de/startseite/index.html , i najlepiej jest wypełnić formularz


a potem przejść do wypełnienia odpowiedniego formularza w celu poszukiwania danej osoby w archiwach niemieckich represjonowanych podczas II wojny światowej

www.its-arolsen.org/en/humanitarian_requ..._1_person/index.html

Pozdrawiam


MK


P.S. Sugeruję podczas wypełniania formularza wybrać opcję niemieckojęzyczną formularza , co z mojego doświadczenia z tą instytucją , ułatwia i przyspiesza proces poszukiwania
Ostatnia13 lata 9 miesiąc temu edycja: Michał Kitala od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie