ARCHIWUM ARCHIDIECEZJALNE W CZĘSTOCHOWIE

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #2605 przez Paweł Hałuszczak
ARCHIWUM ARCHIDIECEZJALNE W CZĘSTOCHOWIE was created by Paweł Hałuszczak
Drodzy Koledzy i Koleżanki!

Może ktoś z was mieszkających w Częstochowie jest częstym bywalcem archiwum diecezjalnego. Mam serdeczną prośbę o pomoc w sprawdzeniu i spisaniu danych z aktów chrztów (dokładna data urodzenia, rodzice itd.)Parafii Wola Grzymalina:

Karol WITKOWSKI (Karczmarz we wsi Piaski a później w Czyżowie)
* 1802 + 12.09.1852

Marianna STASIAK
* 1802 + 19.09.1852 (żona Karola Witkowskiego)

Wincenty Witkowski
* 1829

Z parafii Wiewiec

Walenty KUROWSKI alias BAŁUZAK (Krzywanice)
* 1792 +
s. Łukasza Kurowskiego i Marianny Siedleckiej

Ewa Wieczorek (śl. 13.02.1820 z Walentym Kurowskim)
* 1801 + 15.01.1833
c. Wojciecha i Rozalii Wieczorków

Łukasz KUROWSKI
* 1756 + 27.11.1825
s. Tomasza i Jadwigi

Marianna Siedlecka
* 1766 + 26.02.1846
c. Klemensa i Gertrudy Woszczyk

BĘDĘ DOZGONNIE WDZIĘCZNY ZA POMOC I OFERUJĘ POMOC W POSZUKIWANIACH, JEŚLI KTOŚ SZUKA W ARCHIWUM W POZNANIU (BYWAM BARDZO CZĘSTO) I ARCHIWUM DIECEZJALNYM W ZIELONEJ GÓRZE (JESTEM WOLONTARIUSZEM)

Paweł Hałuszczak
ph.poznan@interia.pl
609111676

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu - 13 lata 5 miesiąc temu #2607 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odpowiedź: ARCHIWUM ARCHIDIECEZJALNE W CZĘSTOCHOWIE
Z aktami Parafii Wola Grzymalina mogą być problemy.
Dziś parafia ani wioska nie istnieją, kopią tam węgiel brunatny. Kościółek (stary drewniany) trafił do Białej k. Pajęczna ale nie wiem gdzie trafiły akta tej parafii.
Pewnie do sąsiedniej, ale której?
Oficjalnie w Archiwum Diecezjalnym nie ma akt z Woli Grzymaliny, ale może są w tej "sąsiedniej".
Tereny o których piszemy to pogranicze dwu diecezji, częstochowskiej i łódzkiej tak więc
interesujące Pana akta mogą być w też Łodzi?
Ostatnia13 lata 5 miesiąc temu edycja: Jacek Tomczyk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #2615 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Replied by Honorata HUK/SKĄPSKA on topic Odpowiedź: ARCHIWUM ARCHIDIECEZJALNE W CZĘSTOCHOWIE
Witam. Ja też mam prośbę o sprawdzenie nazwiska Józef Skąpski ( urodzony około 1737 roku- zmarł w 1829 roku i podobno miał 90 lat, aż się wierzyć nie chce, że mógł tyle lat przeżyć ) i Wicenty Skąpski ( urodzony około 1780 ). Jestem ciekawa czy występuje w parafii Wielgomłyny po roku 1818 to nazwisko. Ostatno zamówiłam mikrofilmy z tej parafii z AP z Łodzi, ale trop urwał mi się na roku 1818 gdzie występowała jedna osoba o tym nazwisku. Niestety moja ciekawość jest ogromna, a żeby ją zaspokoić to muszę czekać do wakacji w przyszłym roku kiedy to odwiedzę po raz kolejny Częstochwę. Myślę, że wszyscy co szukają swoich korzeni potrafia mnie zrozumieć. Pozdrawiam Honorata Huk ( Skąpska )

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2698 przez Piotr Naklicki
Replied by Piotr Naklicki on topic Odpowiedź: ARCHIWUM ARCHIDIECEZJALNE W CZĘSTOCHOWIE
Witam!
Miał bym bardzo goracą prośbę do osoby która będzie w Archiwum Archidiecezjalnym w Częstochowie o sprawdzenie dokładnych danych i ewentualne zrobienie zdjecia o ile oczywiscie pozwoli pracownik archiwum.
Interesuje mnie akt urodzenia:

Józefa Zielińskiego ur. 28 marca 1804 roku we wsi Zdonia parafia Dobryszyce

oraz:

Maryanny Skalskiej ur. 01 stycznia 1818 roku we wsi Zdonia parafia Dobryszyce

Interesuje mnie linia Zielińskich. Niestety nie mam w tym momencie mozliwości udania się do Archiwum Archidiecezjalnego w Częstochowie, więc za wszelka pomoc z góry dziękuję. W ramach rewanżu mógł bym, poszukać w Archiwum Diecezji Tarnowskiej.

Pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie