geografia poszukiwań

Więcej
16 lata 3 miesiąc temu #282 przez Jan Topol
geografia poszukiwań was created by Jan Topol
Mam propozycję aby ktoś mocny w temacie/ a mamy kilku siłaczy/ opracował geografię terenu działania naszego towarzystwa. Chodzi mi o to jak przebiegały granice podziałów terytorialnych interesujących nas ziem na przestrzeni dziejów- na początek od np XVI w. Dla starych wyjadaczy to pestka ale dla \"niedzielnych genealogów\" do których się również zaliczam to często bariera zniechęcająca do dalszych poszukiwań. Atak np miejscowość x w 1760 należała np do woj sieradzkiego , a w 1905 do łódzkiego, ta do zaboru austryj ackiego, a ta do rosyjskiego i wszystko jasne. Oczywiście są to tylko założenia ale mniej więcej o to chodzi.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 3 miesiąc temu #286 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Odp:geografia poszukiwań
Bardzo mi się podoba ten pomysł.
Pracuję nad system z wykorzystaniem Googlemaps i mógłbym tam zobrazować przebieg granic w okolicach Częstochowy.
Jednak historyk ze mnie słaby :-) Gdyby ktoś z Państwa miał ochotę włączyć się w taką inicjatywę - proszę o kontakt.

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 2 miesiąc temu #293 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Odp:geografia poszukiwań
Jak to mówią \"pierwsze koty za płoty\" :)
www.genealodzy.czestochowa.pl/component/...emid,71/category,30/
Proszę o komentarze, uwagi, propozycje, poprawki - bezpośrednio do mnie lub w tym wątku.
Pracuję nad wykorzystaniem na naszej stronie techniki Googlemaps od kilku miesięcy, jednak czasu nie zawsze wystarcza... Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się rozbudować ten dział.
Pozdrawiam w Nowym Roku.

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie