Kozi Borek

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #3209 przez Helena Matuszczyk
Kozi Borek was created by Helena Matuszczyk
Witam .Bardzo proszę o pomoc bo trochę sie pogubiłam.Dostałam dzisiaj z AP Częstochowa akty urodzenia i ślubu mojego pradziadka.akt ten /urodzenia/jest z1818 r. z miejscowości Kozi Borek.W nim pisze " przed nami plebanem i urzędnikiem cywilnym Gminy i Parafii Truskolasy stawił się." Szukałam miejscowości Kozi Borek i nie znalazłam jej w parafii Truskolasy.Ponieważ nie znam tej okolicy ,może ktoś znający temat oświeci mnie. pozdrawiam.
Helena Matuszczyk.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
13 lata 1 miesiąc temu #3210 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Odp: Kozi Borek
Tu:
bcul.lib.uni.lodz.pl/dlibra/doccontent?id=1242&dirids=1
na mapie Gillego odnajdziesz Kozi Borek na północny zachód od Truskolasów
pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #3211 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Odp: Kozi Borek
Są tu mądrzejsi znawcy ode mnie, ale to chyba obecne Praszczyki (przed Pankami patrząc od Cz-wy).

O kolega był pierwszy :)

W administracji (spis wsi w sądach) występuje jako "Praszczyki (Kozi Borek)", podobnie w spisie kodów pocztowych - "42-140 - Praszczyki (Kozi Borek) - - numery od 1 do końca obie strony ".

Michał
Ostatnia13 lata 1 miesiąc temu edycja: Michał Jakubowski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #3213 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Odp: Kozi Borek
patrząc na Gillego, mapę topograficzną z lat 30tych oraz współczesną, ryzykowałbym twierdzenie, że to obecne Kałmuki; na mapie topograficznej z lat 80tych jest nazwa Podborek, w sąsiedztwie Kałmuków.

Przygotowałem na szybko małe zestawienie map z początku XIX wieku (Gilly) oraz lat 30tych XX wieku. Okręgami zaznaczyłem potencjalnie te same obszary, mając na uwadze punkty topograficzne (cieki wodne, stawy młyńskie)

No i wygląda, że każdy z nas ma trochę racji, bowiem z mapy topograficznej lat 80tych wynika, że część którą wziąłem za Kałmuki, to oznaczone tu na mapie Praszczyki II

Piotr
Załączniki:
Ostatnia13 lata 1 miesiąc temu edycja: Piotr Gerasch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #3214 przez Helena Matuszczyk
Replied by Helena Matuszczyk on topic Odp: Kozi Borek
Dziękuję serdecznie obu panom. Teraz przynajmniej wiem o jakiaj okolicy czytam w aktach.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #3215 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Odp: Kozi Borek
Myślę że biorąc pod uwagę dokładność dawnych map każda odpowiedź jest dobra. - ja szukałem "na szybko" głównie googlując, ale myślę że p. Helena nie obrazi się na nas za brak lokalizacji z dokładnością GPS. :) Chociaż gdyby zapytać jakichś starszych "tambylców" to może i to byłoby możliwe...

Michał

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie