Topic-icon Aktualnie indeksowane parafie.

1 rok 8 miesiąc temu #23390 przez Konrad Małkiński
Przesłałem indeksy urodzeń parafii krzepickiej za lata 1854 - 1864.
Powoli zabieram się za małżeństwa z tejże parafii z lat 1826 - 1848.
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Elżbieta Kowalska, Robert Przygoda, Maria But

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 8 miesiąc temu #23392 przez Hanna Hofman-Polańska
dziekujemy!!! w tej parafii jest okropny bałagan mnóstwo pomylonych parafii(no nie dosłownie!!!0
The following user(s) said Thank You: Elżbieta Kowalska

1 rok 8 miesiąc temu #23645 przez Sebastian Górecki
witam
prawie rok roboty, nocami przeważnie i już świeżutki plik chrztów Poczesny 1726-1806 przesłany.
chyba na tym zakończę intensywne indeksowanie (chyba bo oczywiście jestem uzależniony), a żona nawet mnie nie odeszła, to piszę o wczesnej nawet porze, minęła dop. pierwsza. oczywiście dopisywałem domniemane prze ze mnie formy nazwisk, jak najwięcej np: (Drozd? Drozdz? Dróżdż??), ( Bęndusak ?Bęnduch Będuch? Benduch?), (?Bęnduszak Będuszak? Benduszak? Będuch? Benduch??), (Cabancyk Cabańczyk? Caban??), (Cirwik Cyrwik? Czerwik??), (Jabłonscak Jabłonszczak? Jabłoński??), (Jędricki Jędrycki? Jędryka?), (Kryczmanik Krzyczmonik? Grycman??), (Weglowski Węgłowski? Węglowski?), (Siuster Szuster?) - to tak z grubsza
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Hanna Hofman-Polańska, Jerzy Bartnicki, Maria Nowicka, Michał Mugaj, Anna Stręgiel, Teresa Łukasik, Krzysztof Kucharski, Stanisława Markowska, Roman Huras ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

1 rok 8 miesiąc temu #23646 przez Hanna Hofman-Polańska
pokolenia(oprócz nas oczywiście) to docenią!!!!!
The following user(s) said Thank You: Elżbieta Kowalska

1 rok 7 miesiąc temu #24165 przez Stanisław Jegier
Dzisiaj wysłałem kolejną partię zindeksowanych metryk urodzenia z parafii Borowno za lat 1878-82.
Będę robił następne lata.
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Maria Nowicka, Michał Mugaj, Krzysztof Kucharski, Jagoda Nowak

1 rok 7 miesiąc temu #24336 przez Krzysztof R. Osada
Wysłałem do biblioteki indeks urodzeń w parafii Bebelno z lat 1826-1846 – w wolnym czasie zajmę się jeszcze pozostałymi metrykami z lat 1810-1825.
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka

1 rok 7 miesiąc temu #24347 przez Sławomir Binczak
Zima się kończy, więc czas podsumować długie wieczory.
Wysłałem właśnie indeksy urodzin/chrztów parafii Koziegłówki za lata 1788-93 i 1803-1824. Razem prawie 5 tysięcy.
Wpisy do roku 1813 są zrobione w oparciu i akta łacińskie. Kolejne zawierają wpisy ze skorowidza i akt polskich uzupełnione o zapisy z akt łacińskich (w niektórych rocznikach różnice sięgają 20%). W rubryce "Uwagi" opisałem rozbieżności.
Nazwiska zostały "znormalizowane". Cuber=Czuber=Czubrówna itd. W pliku, który trafi do biblioteki jest zestawienie tych nazwisk.

Skąd się wzięli w Koziegłówkach Zenderowscy?

1 rok 7 miesiąc temu #24360 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Witam. Przesłałam zgony z parafii Wielgomłyny - lata 1616-1862. Honorata
The following user(s) said Thank You: Jerzy Bartnicki

1 rok 7 miesiąc temu #24361 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Witam. Wielgomłyny zgony za lata 1716 - 1862, a nie jak napisałam wczesniej 1616-1862. Przepraszam Honorata
The following user(s) said Thank You: Jerzy Bartnicki

1 rok 7 miesiąc temu - 1 rok 7 miesiąc temu #24452 przez Stanisław Jegier
Dzisiaj wysłałem kolejną partię zindeksowanych metryk urodzenia z parafii Borowno za lata 1883-87.

1 rok 7 miesiąc temu #24527 przez Tomek Janas
Indeksuję zgony parafii Koziegłówki lata 1831-1840
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Maria Nowicka, Krystyna Tarnowska, Sławomir Binczak

1 rok 6 miesiąc temu #24683 przez Stanisław Jegier
Dzisiaj wysłałem kolejną partię zindeksowanych metryk urodzenia z parafii Borowno za lata 1888-91..
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Maria Nowicka, Michał Mugaj, Jagoda Nowak

1 rok 6 miesiąc temu #24940 przez Stanisław Jegier
Dzisiaj wysłałem kolejną partię zindeksowanych metryk urodzenia z parafii Borowno za lata 1892-95..
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Michał Mugaj, Jagoda Nowak

1 rok 6 miesiąc temu - 1 rok 6 miesiąc temu #25094 przez Michał Rzeźnik
Dobry wieczór,
dawno nie indeksowałem i postanowiłem wrócić. Przeglądałem listę zindeksowanych ksiąg metrykalnych i zobaczyłem, że Kłomnice są omijane. Więc na początek biorę urodzenia 1901-1908. Czy zmieniły się zasady zapisu?
Pozdrawiam,
Michał

PS
Kiedyś była taka lista z imieniem i nazwiskiem oraz ilością zindeksowanych akt. Jest gdzieś? Ciekaw jestem ile zrobiłem wtedy :)

1 rok 6 miesiąc temu #25119 przez Konrad Małkiński
Lista jest:
lista

1 rok 6 miesiąc temu #25145 przez Caroline Brymora
Submitted Przybynow births 1830-1834.
Index from Latin books and checked details in polish books (mother surnames were only in polish books)

After 1837, indexing is only based on polish books, I can do a quick and simple index (just typing up the name of baby without parents, based on priest index). It would take much longer to go through each record to get details of parents and godparents.
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Sebastian Górecki, Krystyna Tarnowska

1 rok 6 miesiąc temu #25183 przez Stanisław Jegier
Dzisiaj wysłałem kolejną partię zindeksowanych metryk urodzenia z parafii Borowno
za lata 1896-1900..
Będę robił lata 1903 -1907.
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Michał Mugaj

1 rok 5 miesiąc temu #25451 przez Stanisław Jegier
Dzisiaj wysłałem zindeksowane metryki urodzin, z parafii Borowno za lata 1903-1907.
Tak więc zostało skończone indeksowanie, dostępnych na FS, rosyjsko-języcznych metryk urodzin z parafii Borowno.
Zaczynam indeksować metryki ślubów z parafii Borowno, zaczynając do 1868 r. /w górę/.

1 rok 5 miesiąc temu #25601 przez Bartosz i Joanna Nagły
Właśnie przesłaliśmy indeks urodzeń z będzińskiej parafii Trójcy Przenajświętszej z lat 1815-1828.
Indeks zawiera także akta urodzeń starozakonnych z miasta Będzina z wyżej wymienionych lat.
Następne w kolejce urodzenia z tejże parafii z lat 1801-1814.
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Romana Ząjąc, Magdalena Rutkowska

1 rok 5 miesiąc temu #25627 przez Stanisław Jegier
Dzisiaj wysłałem zindeksowane metryki ślubów z parafii Borowno za lata 1868-1887.
Będę kontynuował indeksowanie metryk ślubu, tej parafii za lata 1888-1900.
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Michał Mugaj, Tea Åkerlund, Małgorzata Flis /Cieśla/

1 rok 5 miesiąc temu - 1 rok 5 miesiąc temu #25637 przez Magdalena Rutkowska
Nie mogę znaleźć zindeksowanych akt z Będzina z lat 1815-1828. Proszę o podpowiedź gdzie ich szukać. Pozdrawiam Magdalena

ruta55

1 rok 5 miesiąc temu #25639 przez Sławomir Worwąg
Tutaj: w folderach Będzin i Będzin Trojca Przen
familysearch.org/search/image/index?owc=...28601%3Fcc%3D2115410

Sławek Worwąg
www.worwag.pl
The following user(s) said Thank You: Magdalena Rutkowska

1 rok 5 miesiąc temu #25664 przez Magdalena Rutkowska
Dziękuje za odpowiedź; tę stronę doskonale znam i czytam od pół roku (znalazłam około 100 osób z moich przodków) to doskonała kopalnia wiedzy - liczyłam na taki zbiorczy plik na stronie TGZC - w zakładce biblioteka jak zgony z lat 1840-1849 dla sprawdzenia danych bo mogłam coś przeoczyć. Pozdrawiam

ruta55

1 rok 5 miesiąc temu #25665 przez Bartosz i Joanna Nagły
Indeks , który wysłaliśmy będzie wprowadzony do biblioteki Towarzystwa, tylko Pan Szymon musi je sprawdzić. Plik z indeksami został dopiero przesłany. Prosimy o cierpliwość.

1 rok 5 miesiąc temu #25667 przez Szymon Gruca

Czas generowania strony: 0.592 s.