Poszukiwanie w Archiwum Państwowym w Częstochowie

Więcej
15 lata 10 miesiąc temu #481 przez Zofia Wichtowska
Poszukiwanie w Archiwum Państwowym w Częstochowie was created by Zofia Wichtowska
Witam wszystkich użytkowników Forum,
jestem na świeżo po wizycie w AP w Częstochowie,a dokładnie to było 2 maja br.i jestem w szoku.Obsługa przez \"przemiłą Panią\"
wydającą poszczególne roczniki to warczenie,niby proszę i dziękuję, ale jakim tonem,z wielkiej łaski.Miałam okazję zobaczyć Pana na \"żywo\"Panie Jacku,no dla Pana,to ta kobieta była całkiem nawet grzeczna.To była moja pierwsza wizyta w tym miejscu, kiedy zdziwiona obowiązkiem pisania rewersu na każdy rocznik,zapytałam \"przemiłą \"panią dlaczego tyle pisania usłyszałam,że mogę iść do księdza,jeśli mi się nie podoba.Te kilka osób ,które tam przebywało było tak wystraszone,że aż żal.Czy ta kobieta uważa te wszystkie materiały za swoją prywatną własność?Chciałabym zapytać Państwa o Wasze wrażenia z wizyt w Archiwum,czy tam jest tak zawsze?
A tak na marginesie,to bardzo dużo rzeczy odkryłam jeśli chodzi o moich przodków i to jest nagroda za tę nieuprzejmą obsługę i uszczypliwe uwagi.
Czekam na Państwa wypowiedzi na ten temat.
Pozdrawiam
Zofia z Poznania

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 10 miesiąc temu #482 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp:Poszukiwanie w Archiwum Państwowym w Częstocho
Witam Pani Zofio!

Niejako czuję się wywołany do odpowiedzi. Co prawda nie słyszałem Pani rozmowy przy wypisywaniu rewersów, ale my stali bywalcy Archiwum znamy zasady tam obowiązujące. Z tego co wiem podobnie jest w innych Archiwach.
Nie potrafię też odpowiedzieć na odczucie, złego traktowania. My (stali bywalcy) jesteśmy traktowani życzliwie.
Może trafiła Pani na czyjś \"zły dzień\", niestety czasami tak bywa.

pozdrawiam serdecznie

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 10 miesiąc temu #488 przez Marcin Krakowian
Replied by Marcin Krakowian on topic Odp:Poszukiwanie w Archiwum Państwowym w Częstochowie
Będąc pierwszy raz w AP, zostalem przyjęty z niebywałą życzliwością... po pierwsze, uprzejmy portier który wdrożył mnie w obyczaje panujące w archiwum oraz przybliżył mi kolejność poszukiwań genealogicznych. Nastepnie kobieta w \"sali głównej\"...niespotykana uprzejmość oraz chęć pomocy w szukaniu roczników itp... JEDNYM SŁOWEM WIELKI POZYTYW !!!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 9 miesiąc temu #495 przez Błażej Pawlica
Replied by Błażej Pawlica on topic Odp:Poszukiwanie w Archiwum Państwowym w Częstocho
Witam. Byłem kilkakrotnie, także stałym bywalcem nie jestem, ale z obsługi jestem zadowolony. Istotna sprawa to poznać reguły i zwyczaje. Nigdy np. nie wpadłbym na pomysł, żeby mieć pretensję do miłej Pani, że za dużo druczków do wypełnienia, bo zdaję sobie sprawę, że tak musi być i wszelka polemika nie ma sensu i jest wręcz nie na miejscu. :)
Innymi słowy - zawsze i wszędzie jestem miły - i - zawsze i wszędzie miło jestem traktowany... ;)
A tak zupełnie poważnie - to po odpowiednim \"przeszkoleniu\" zacząłem swoją pracę, ani razu nie pozostałem bez pomocy [np. przy ustalaniu parafii, gminy itd.] Miałem wrażenie, że na swój sposób to, co odkrywam, ciekawi w/w pracowników AP [bo oczywiście chwaliłem się każdym, nawet najmniejszym odkryciem ].
Także z mojej strony absolutnie POZYTYW!!! :)
;)

pozdrawiam,
Błażej Pawlica, Częstochowa

genealogia.net.pl

Pawlica, Poraj - Częstochowa, Krzepice - Zwierzyniec, Popów
Ceglarek, Tałajczyk, Kardas - Wąsosz Górny, Popów, Kamieńszczyzna
Bebel - Częstochowa, Adamów, Małogoszcz - Cieśle, Wielgomłyny

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 8 miesiąc temu #537 przez Teresa Z.
Pani Zofio, bywam w AP Cz-wa od 10 lat i niestety podobne arogancje spotykam tam od czasu do czasu. Ale zamiast rozczulać się nad \"humorzastymi\"archiwistkami podam godne wzmianki i naśladowania przykłady zachowania archiwistów z innych miejsc.
Uwaga:1) Biblioteka Ossolineum we Wrocławiu - elegancko, służbowo ubrany portier kulturalnie załatwia formalności i życzy \"przyjemnej lektury\"! - i zaraz uczucie niezmiernego szczęścia, że ktoś podziela moją pasję,
2) Archiwum Diecezjalne w Łodzi - ksiądz dyrektor Dąbrowski podaje mi (kobiecie!) rękę na pożegnanie - i od razu wielka radość, że spotkało się duchownego z XXI wieku!
3)AP w Piotrkowie Trybunalskim - Pani archiwistka wielokrotnie zaprasza, by przyjechać znowu...
Tak trzymajcie przemili pracownicy Archiwów w całej Polsce!
Teresa.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 8 miesiąc temu #542 przez Zofia Wichtowska
Replied by Zofia Wichtowska on topic Odp:Poszukiwanie w Archiwum Państwowym w Częstochowie
Pani Tereso,serdecznie Panią witam i dziękuję za szczerość,wygląda na to ,że mężczyżni są w Archiwum częstochowskim mile widziani i nad wyraz uprzejmie traktowani,natomiast kobiety niekoniecznie.A propos użalania,to nie tak,chodziło mi o porównanie jak to inni widzą.Na szczęście nie muszę już korzystać z tego Archiwum,bo moi przodkowie mieszkali na tamtych terenach ok.45 lat,teraz korzystam z Archiwum w Poznaniu i muszę powiedzieć,że zupełnie inna obsługa \"in plus\",jeśli chcę korzystać z roczników obejmujących ciąg np. 40 lat ,wypisuję jeden rewers ...od...do jakiegoś roku,grzecznie, uprzejmie,tak jak być powinno.Polecam nasze Archiwum w Poznaniu,pełen profesjonalizm.
A swoją drogą to budujące,że są w Archiwach tacy mili ludzie o których Pani pisze.
Serdecznie pozdrawiam Panią i życzę wielu owocnych poszukiwań.
Zofia z Poznania

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie