Borowa

Więcej
15 lata 9 miesiąc temu #498 przez Mateusz Ef
Borowa was created by Mateusz Ef
Mam pytanie czy wieś Borowa w gm. Miedzno, należała w 1949 r. do gm. Częstochowa? Bo w akcie zgonu z 1949 r., podane jest miejsce urodzenia Borowa gm Częstochowa.

Pozdrawiam Mateusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 9 miesiąc temu #504 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Odp:Borowa
Wydaje mi się, że nie.
\"W wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej przez Cara ukazem z dnia 31 grudnia 1866 r. przywrócono powiat częstochowski. W jego ramach utworzono Gminę Miedźno. Utrzymała ona ten charakter w niepodległej Polsce. Wchodziła wtedy w skład województwa kieleckiego. W okresie okupacji hitlerowskiej gminę w całości włączono do III Rzeszy. Po zakończeniu wojny, w 1952 roku, władze komunistyczne zlikwidowały Gminę Miedźno. W jej miejsce powołano mniejsze, ograniczające się do poszczególnych wsi – gromady.\"
pl.wikipedia.org/wiki/Gmina_Mied%C5%BAno

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 9 miesiąc temu #515 przez Mateusz Ef
Replied by Mateusz Ef on topic Odp:Borowa
Aha dzieki wielkie.... :whistle: a teraz może powiesz mi jaka to parafia? Podejrzewam, że to Przedbóz .......

Pozdrawiam Mateusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 9 miesiąc temu #519 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Odp:Borowa
Nie orientuję się w miejscowościach tego rejonu, ale najbliższa parafia to chyba właśnie Miedźno, bardzo stara zresztą parafia.
www.adiec.czest.niedziela.pl/parafie/p_m...aleksandryjskiej.php
A Przedbóz gdzie jest? Nie znalazłem takiej miejscowości, chyba że to Przedbórz, ale to z kolei bardzo daleko, za Radomskiem.

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie