Zdjęcia do rozpoznania

  • Michał Jakubowski
  • Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Admin
  • GG: 1920539
Więcej
15 lata 6 miesiąc temu #624 przez Michał Jakubowski
Zdjęcia do rozpoznania was created by Michał Jakubowski
Może ktoś rozpozna cokolwiek lub kogokolwiek na zdjęciach:

Na www.compnet.eu/drzewo/media/1.jpg trzeci od prawej to mój dziadek - chciałbym wiedzieć gdzie i kiedy mogło być zrobione.

Drugie - www.compnet.eu/drzewo/media/2.jpg - to zdjęcie tuż przed powrotem do Polski z robót w Niemczech. Może ktoś rozpozna kogoś bliskiego - większość osób pochodziła z okolic Cz-wy.

Ostatnie - www.compnet.eu/drzewo/media/3.jpg - całkowicie mi nieznane, ale znajdowało się w domowym \"archiwum\", więc może ktoś podpowie co to za formacja.

Michał

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 5 miesiąc temu #629 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odp:Zdjęcia do rozpoznania
Witam,
pierwsze zdjęcie kojarzy mi się z opowieściami mego taty,który w latach 1930-39 był w ochotniczej straży pożarnej.Ci młodzi chłopcy zorganizowani byli też przy Katedrze w jakąś grupę ( o czym świadczy sztandar).Wiem,ze tata śpiewał w chórze pod dyryg.prof.Mąkoszy,dyżurował na Jasnej Górze(przy opróżnianiu np.beczek z monetami),pomagał przy ustawianiu krzyża ,stojącego po lewej stronie od wejścia do Katedry,występował w jasełkach (jego popisowe role-to Żyd i Diabeł).Sądzę,że zdjęcie to wykonano na podwórzu zabudowań parafialnych- gdzie na piętrze była sala widowiskowa.Chyba,ze się mylę i są to zabudowania z ul.Strażackiej?
Drugie zdjęcie też mnie intryguje,ponieważ szukam śladów młodych legionistów,którzy z Częstochowy wyruszyli na odsiecz Lwowa.Wśród nich był przyrodni brat mojej mamy,który leży na Cmentarzu Orląt Lwowskich.Oprócz oficerów- ci młodzi chłopcy mają proste mundury i rogatywki z orzełkiem.Ciekawe do jakiego pułku należała ta kompania strzelców?Mój wuj był strzelcem w 14 komp. 5 pułku piechoty legionowej.
Pozdrawiam -Halina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie