wieś Nowy Folwark par.Miedżno

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8353 przez Hanna Hofman-Polańska
wieś Nowy Folwark par.Miedżno was created by Hanna Hofman-Polańska
witam!
czy ktoś z Państwa wie gdzie dokładnie był Nowy Folwark w parafii Miedzno?
Hanna.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8354 przez Kazimierz Konopka
Replied by Kazimierz Konopka on topic wieś Nowy Folwark par.Miedżno
Witam

Zapewne jest to tutaj

"Skorowidz Miejscowości Rzeczypospolitej Polskiej ()" z lat 1923-25 podaje, że jest to nadleśnictwo w gminie Miedźno (11km) i w parafii w Ostrowach.

"Przewodnik po Królestwie Polskiem" z 1902 podaje, że jest to osada leśna w gminie Miedźno i parafii Miedźno.

Pozdrawiam
Kazimierz

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły
The following user(s) said Thank You: Hanna Hofman-Polańska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #16079 przez Regina Stępnik
Replied by Regina Stępnik on topic wieś Nowy Folwark par.Miedżno
Witam!
Odnalazłam akt zgonu swojego praprapradziadka Karola Szymonika z 1889 roku. Zmarł w Wyrazowie, gdzie prawdopodobnie mieszkał u syna, ale jest informacja, że jest synem zmarłych rodziców Wacława i Marianny Kozieł i urodził się w Nowym Folwarku Miedzińskiej parafii. Odnalazłam również akt zgonu Wacława Szymonika z 1862 r.( miał 72 lata), w którym podano, że urodził się w Ostrowach, parafii Miedźno . Szukam cierpliwie dalej w aktach urodzeń zapisanych po łacinie.
Natomiast z aktu urodzenia Mateusza Szymonika ( z 1835r. ), syna Wacława i Marianny Kozieł wynika, że Wacław był gajowym zamieszkałym w Pustkowiu Borowem ( odnalazłam to w aktach Biała Górna 1826-1851 , image 387 ). Może mamy wspólnych przodków?
Pozdrawiam Renia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #20356 przez mirosław stobiecki
Replied by mirosław stobiecki on topic wieś Nowy Folwark par.Miedżno
Wieś a właściwie osada leśnicza leży przy trasie Kłobuck-Radomsko około 3 km od m.Ostrowy nad Okszą.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie