Z parafii Mykanów na Kresy

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #13642 przez Ewa Nowak
Z parafii Mykanów na Kresy was created by Ewa Nowak
Przeszukując dokumenty parafialne z parafii Horpiń (Kresy)natrafiłam na zapis o urodzeniu Marii Teresy córki Stanisława Białek ( rodzice Alojzy i Aniela Kaczmarczyk)i Ireny ( rodzice Józef Kieszczyński? i Stanisława Grobelak). Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to,że zapis jest w księdze zapowiedzi oraz,że ksiądz dopisał,że pochodzą ( rodzice dziecka lub rodzice matki dziecka- trudno się zorientować)) z par. Mykanów. Może komuś się przyda ta informacja.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #13720 przez Teresa Z.
Replied by Teresa Z. on topic Z parafii Mykanów na Kresy
Dziękuję za tę informację. Kruszyna to parafia sąsiednia Mykanowa, lub też w tej gminie.Ponieważ genealogię moich przodków skończyłam na 1787 roku i od wielu lat ani drgnie dalej, zaczynam czasem przypuszczać, że może moi przodkowie wcześniej mieszkali na Kresach wschodnich?
Mam na myśli osoby o nazwisku Olszowski(Olszewski). Zastanawiają mnie niektóre miejscowości w jakich osoby o tym nazwisku zamieszkiwały(rodziły się) np.:Kołomyja (Podlasie, czy Ukraina?), Kijów, Rusinów, Leng i inne.
Wyjaśnienie pochodzenia z Kresów bez krewnych stamtąd, zapewne nie jest możliwe.

Teresa
Ostatnia10 lata 2 tygodni temu edycja: Teresa Z. od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #13724 przez Teresa Cybulska
Replied by Teresa Cybulska on topic Z parafii Mykanów na Kresy
agad.gov.pl/inwentarze/testy.html
The following user(s) said Thank You: Joanna Tomżyńska, Halina Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie