Stare Plany Miast

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #15291 przez Tomasz Chojnacki
Stare Plany Miast was created by Tomasz Chojnacki
Witam,

Do tej pory zaglądałem głównie na genealodzy.pl, ale że temat może zainteresować wszystkich genealogów, chciałem podzielić się z Wami ciekawą funkcjonalnością jaką oferują Mapy Google oraz program MapTiler, a mianowicie nakładaniem na aktualną mapę, starych planów miast (choć nie tylko, bo mogą to być mapy, zdjęcia lotnicze, rysunki itp.), z możliwością regulowania ich przezroczystości.

Żeby pokazać jakie efekty to może przynieść zapraszam na stronę istop.pl .

W związku z tym poszukuję wszelkich starych planów miast (np. ze starych publikacji), dotyczące miejscowości, których skany planów trudno znaleźć w internecie (przy dotychczasowych korzystałem ze skarbnicy jaką zawiera Mapster: igrek.amzp.pl/ , i do niej będę jeszcze wracał). Jeśli ktoś takimi dysponuje - proszę o informacje.

Jeśli temat kogoś zainteresuje, może uda nam się stworzyć mały zasób, przydatnych dla wszystkich, przezroczystych nakładek starych planów miast (i nie tylko).

Pozdrawiam
Tomek
The following user(s) said Thank You: Hanna Hofman-Polańska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #15293 przez Tomasz Chojnacki
Replied by Tomasz Chojnacki on topic Stare Plany Miast
Ze względu na ostatnie zmiany na stronie istop.pl/ oraz fakt, że ilość nakładek systematycznie się powiększa i wyszczególnienie ich w tym wpisie spowodowałoby nieczytelne rozciągnięcie go, dodałem alfabetyczny spis nakładek w celu pokazania, co już zostało zrobione.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #15308 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Stare Plany Miast
Witam Panie Tomku :)

Świetna sprawa, niestety nie widzę gdzie można włączyć stopień przezroczystości...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #15314 przez Jarosław Żukow
Replied by Jarosław Żukow on topic Stare Plany Miast
Kiedy wejdziemy na alfabetyczny spis nakładek, wstawiony przez Tomka, wybieramy miasto (mapę).
Wyświetla się nam wtedy stara mapa (nakładka), którą klikamy i wtedy otwiera nam się mapa google z nałożoną nakładką. Stopień przezroczystości można regulować suwakiem w górnym prawym rogu.
Pozdrawiam.

Jaromir

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #15319 przez Tomasz Chojnacki
Replied by Tomasz Chojnacki on topic Stare Plany Miast
Czasami jest też tak, że po wejściu już w nakładkę, nie widać suwaka. W takich wypadkach należy odświeżyć stronę lub wrócić do strony wcześniejszej i spróbować ponownie. Tak to działa, czasami zawodnie - niestety. Miasto można wybrać z menu głównego, ze spisu lub na stronie głównej ze "skrótu" (ta kreska na czarnym tle w prawym dolnym rogu).

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #15363 przez Tomasz Chojnacki
The following user(s) said Thank You: Halina Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie