„Zgubiłam praprababkę”

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #15296 przez Romana Ząjąc
„Zgubiłam praprababkę” was created by Romana Ząjąc
Proszę o pomysły i podpowiedzi gdzie szukać, a może ktoś natknął się na to nazwisko.

„Zgubiłam praprababkę” i szukam od kilku lat

Julia Koszyk (Koschyk) ur. w 1858 r urodziła w Lublińcu w 1880 roku nieślubną córkę (moją prababkę ) Franciszkę Koszyk. Do tego momentu wszystko mam udokumentowane.

Wiem, że potem wyszła za mąż i urodziła 2 córki, które wstąpiły do klasztoru we Wiedniu. Najprawdopodobniej po ślubie mieszkała także w okolicach Lublińca.

Sprawdzono Lubliniec ślubu po 1880 roku indeksy i metryki - nie ma inf o ślubie. - Sprawdzono Lubliniec USC Sprawdzono śluby Lubecko. Sprawdzono także akty ur, z Pawonkowa i Lubecka pod kątem dzieci - nic.
Teraz mogę tylko liczyć na przypadek. Ta Julia intryguje całą rodzinę więc liczę na podpowiedzi, bo pozostaje mi oglądać wszystkie parafie w okolicy Lublińca a jest tego trochę

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #15316 przez Sylwia Dudek (Belkot)
Replied by Sylwia Dudek (Belkot) on topic „Zgubiłam praprababkę”
Moze pojechala z dzieckiem do rodziny, dziadkow i tam wyszla za maz i urodzila nastepne corki? Skad pochodzila jej rodzina?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #15320 przez Romana Ząjąc
Replied by Romana Ząjąc on topic „Zgubiłam praprababkę”
Mało prawdopodobne - cała rodzina przeniosła się z Zieliny do Lublińca

Ale w trakcie dyskusji rodzinnych pojawił się nowy wątek.

Jedna z sióstr (zakonnica) odwiedziła Polskę po wojnie. Zastanawiam się czy w latach 50-70 milicja odnotowywała takie odwiedziny i gdzie ew. tego szukać.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #15321 przez Sylwia Dudek (Belkot)
Replied by Sylwia Dudek (Belkot) on topic „Zgubiłam praprababkę”
Zielina kolo Strzeleczek? A moze jakas dalsza rodzina tam zostala i tam pojechala?
Nie mam pojecia jak sprawdzic, moze potrzebowala wize na ten wyjazd do Polski, kiedys nie bylo latwo przyjechac. Mysle, ze to bylo odnotowywane

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie