Lustracja Ziemi Wieluńskiej 1790 - Parafia Parzymiechy i Danków

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #16169 przez Artur Paczyna
Witam,

Rozpoczynam nowy wątek, bo nie znalazłem tematu w innych miejscach.

W zasobach Archiwum Głównym Akt Danych w Warszawie odnalazłem zespół 64 pod nazwą: Komisja Porządkowa Cywilno-Wojskowa ziemi wieluńskiej i powiatu ostrzeszowskiego, 1790-1809, w którym jest sygnatura dotycząca dekanatu krzepickiego (sygnatura 9). Ponadto są sygnatury dotyczące lustracji szkół pt.: Regestra różnych parafii aktów urodzeń, zejść i ślubów, ludności i dzieci uczęszczających do szkół (litery A-Z). Pod sygnaturą 1 jest litera D, w której są dane dotyczące Parafii Dankowa, a pod sygnaturą 3 jest litera P, w której znalazły się dane dotyczące Parafii Parzymiechy.

Chciałbym prosić forumowiczów i członków TGZC o informację, czy ktoś z Was przeprowadzał kwerendę w/w archiwaliów, a jeżeli tak, to czy mógłby udostępnić jej wyniki?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22214 przez Jan Sobera
Witam, mieszkam w Opolu, pochodzę z Parzymiech. Z AGAD z Warszawy wypożyczyłem mikrofilmy 12359, 12360, 12361, 12362 zawierające wspomniane przez Pana parafie. Nie ma w nich Dankowa.
Koszt wypożyczenia to tylko koszt przesyłki w obie strony. Mikrofilmy są nędznej jakości ale czytelne.
Pozdrawiam.
The following user(s) said Thank You: antoni grondys, Jerzy Molski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #22244 przez Artur Paczyna
Witam,

Serdecznie dziękuję za wiadomość.
Jestem zaskoczony, że brakuje danych o Dankowie, gdyż w Spisie Ludności Województwa Krakowskiego parafia ta nie została ujęta..
Czy mógłby Pan przybliżyć użyty przez Pana zwrot "wypożyczenie"?
Czy dobrze rozumiem, że ma Pan na myśli wypożyczenie do najbliższego mojego miejsca zamieszkania Archiwum Państwowego, czy te można wypożyczyć zamawiając na adres prywatny, a jeżeli tak, to jaki sprzęt będzie potrzebny?

Przy okazji, czy przeprowadził Pan kwerendę dotyczącą Parafii Parzymiechy.?
Jeżeli tak, czy byłby Pan tak uprzejmy i udostępnił mi jej wyniki?

Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #22250 przez antoni grondys
Jetem tez zainteresowany aktami parafii Parzymiechy. Prosze o informacje czy na mikrofilmach sa metryki w tej parafi oraz jak załatwie sie wypożyczenie mikrofilmów.
Pozdrawiam.
a grondys

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu - 8 lata 1 tydzień temu #24139 przez Jerzy Molski
Panie Janie
Od lat prowadząc drzewo genealogiczne rodziny staram się także prowadzić drzewo mojej żony z domu Sobera. Rodzina wywodzi się z Załęcza Wielkiego, Toporowa, Kochlewa, Miedźna k/Kłobuska. Najstarsi Soberowie do jakich dotarłem urodzili się w VII/VIII dekadzie XVIII w. Interesują mnie wszystkie gniazda rodzinne Soberów i pochodzenie rodziny. Z ciekawością wymienił bym się informacjami i wiadomościami o rodzinie. Ciekawią mnie korzenie i rozwój rodziny Sobera z Parzymiech. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat np. na ile prawdziwa jest koncepcja ich przybycia z zesłania na Syberii.
Licząc na współpracę pozdrawiam
Jerzy Wojciech Molski
Ostatnia8 lata 1 tydzień temu edycja: Jerzy Molski od. Powód: Wysłałem wiadomość mailem

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #24150 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Lustracja Ziemi Wieluńskiej 1790 - Parafia Parzymiechy i Danków
czy w Dankowie też sie osiedlili?? jeżeli tak to w jakich latach??
To nazwisko przewijało mi się jak przegladałam Parzymiechy i chyba Danków???

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie