Topic-icon Szczekociny historia-ciekawy link

1 rok 9 miesiąc temu #21366 przez Arkadiusz Pluta
The following user(s) said Thank You: Małgorzata Flis /Cieśla/

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 6 miesiąc temu - 1 rok 6 miesiąc temu #23099 przez Maria Nowicka
Poniżej lista osób poszkodowanych w pożarze 16 października 1735 roku w Szczekocinach

.........My niżej podpisani rąk naszych wyrażeni będąc requirowani od Wielmożnego Pana z Dębian Denbińskiego Starosty Wolbromskiego Dóbr Miasta Szczekocin y inszych Dziedzica y Posesora ...... abyśmy na gront pomienionego miasta Szczekocin przy obecności opatrznego generała zwanego Macieja Kubickiego do widzenia i uznania fatalnej przez przypadkowy pożar ogniowy dnia szesnastego października roku terażniejszego tysięcznego siedemsetnego trzydziestego piatego nastapioney, który to pożar ogniowy z fundamentu zniszczył i w perzynę obrócił domy y budynki mieyskie w następuiącą specyfikacya: Michał Lobas? temu wszystko zgorzało tylko ...... został , Woyciech Sułecki funditus wszystko zgorzało, Michał Boron? z gruntu pogorzał, Krzysztofowy Posełkowi wszystko zgorzało, Mikołay Kołat? ze wszystkim, Wojciech ?Kosec ze wszystkim, Sebastyan ?Barała, wdowa ?Barasyowa, Marcin Pasternak, Michał Powroźnik , Michał Jacenty Dygwał Piotr Dygwał, Piotrowa Bucka wdowa, Jan ?Koba, Warzeniec Golenski, Jan ?Adzigier, Wawrzyniec Kowal, Wojciechowa Stolarska, Józef Niemowicki, Mikołajowa Bełzkowa, Matyasz Wała?, Janowa Tokarka, Matyaszowa Patrzałkowa, Jan Posełek, żyd Gromczyk, Tomasz Czapliński, Wawrzenec Woyciechowski, Stanisław Szczepankowski, Wawrzeniec Musiałkowicz, Walenty Spiechowski, tych wszystkich specyfikowanych mieszczan domy i budynki ze wszystkiemi ...bami, komorami, chlewami, oborami, go... kołami w popiół obrócone, że tylko rumowiska na tych placach wstaią ..............................
The following user(s) said Thank You: monika boral-kopacz, Hanna Polak, Maria Mroczek

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 miesiąc 1 tydzień temu #29781 przez Aneta Pasierbek
Witam
Odnośnie listy osób poszkodowanych w pożarze z 1735 roku w Szczekocinach. Pojawia się na niej nazwisko Adzigier, myślę że jest to nazwisko którego poszukuję i które w każdym dokumencie przybiera inną formę (Erziger, Aerziger, Elziger itp. ) . Czy może mi Pani przesłać informację z jakiego dokumentu pochodzi ten zapis? Bawię się w genealoga od kilku lat ale do tej pory opierałam się tylko na księgach metrykalnych z parafii lub archiwów dostępnych w internecie.
Aneta Pasierbek

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 miesiąc 1 tydzień temu #29786 przez Maria Nowicka
Cytat pochodzi z Ksiąg Grodzkich Krakowskich. Można odnaleźć ten dokument w Archiwum na Wawelu w Castr. Crac. Rel sygn. 159 str 1979-1981.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 miesiąc 1 tydzień temu #29788 przez Aneta Pasierbek
Bardzo dziękuję za pomoc.
Aneta Pasierbek

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.419 s.