Poszukuję informacji o Janie Rakowskim

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22351 przez Magdalena Gek
Poszukuję informacji o Janie Rakowskim was created by Magdalena Gek
Witam!
Poszukuję informacji o Janie Rakowskim, będącym w 1919 roku właścicielem młyna, prawdopodobnie Olesiów, gmina Żarki. Urodził się około roku 1863. Przypuszczam, że był właścicielem tego właśnie młyna (Olesiów, czyli Mandat) , ponieważ widziałam dokument, w którym jako miejsce zamieszkania miał wpisane "Olesiów, gm. Żarki." Wiem też, , że na pewno był właścicielem młyna, nie wykluczam, że może jednak innego, ale to chyba mało prawdopodobne.

Interesują mnie losy Jana Rakowskiego. Skąd pochodził, jak ułożyło się jego życie w II Rzeczypospolitej i w ogóle wszystko.

Magdala

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23709 przez Beata Rakowska
Replied by Beata Rakowska on topic Poszukuję informacji o Janie Rakowskim
Pani Magdaleno, kilka dni temu odpowiedzialam na Pani ogloszenie. Nie wiem czy "kliknelam" w nieodpowiednim miejscu, moja odpowiedz na Pani Post nie pojawila sie na Forum.
Wiec jeszcze raz powtorze w skrocie.
Wywodze sie z mlynarzy o nazwisku Rak mieszkajacych w okolicach Wlodowic / Rudnik, w zwiazku z czym przewertowalam niezliczona ilosc aktow dot. wlasnie nazwiska Rak i jego odmian- Rok, Raczek itd.Posiadam dokument z roku 1915 wystawiony przez wojta gminy Zarki o pretensji za zarekwirowane przez wojsko przedmioty. Dokument ten jest wystawiony na nazwisko Jan Rakowski-wlasciciel mlyna w osodzie Zarki.
Pozdrawiam.
Beata Rakowska
The following user(s) said Thank You: Magdalena Gek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23729 przez Magdalena Gek
Replied by Magdalena Gek on topic Poszukuję informacji o Janie Rakowskim
Pani Beato,
Pozwoliłam sobie wysłać Pani wiadomość prywatną.
Serdecznie pozdrawiam i liczę na odpowiedź :-)
Magdalena

Magdala

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23970 przez Magdalena Gek
Replied by Magdalena Gek on topic Poszukuję informacji o Janie Rakowskim
Pani Beato,
Będę niezmiernie wdzięczna za przesłanie skanu Pani dokumentu na adres unic@poczta.onet.pl
Na pewno chodzi o tę samą osobę :-)
Pozdrawiam serdecznie,
Magda

Magdala

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie