Antoni JUNG ur ok 1855 Zdziechowice / Prusy/

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #22532 przez Grzegorz Jung Garbas
Antoni JUNG ur ok 1855 Zdziechowice / Prusy/ was created by Grzegorz Jung Garbas
Proszę o podpowiedź i radę jak dalej poprowadzić poszukiwania moich przodków. Dotarłem do aktu ślubu Karola Jung 1875 /wcześniejsze tematy/, gdzie podano imię ojca Antoni i miejsce urodzenia Karola- Zdziechowice /niedaleko od znanych mi do tej pory miejsc- Przedmość, Ożarów / ale w tym czasie to już Prusy. Czy też może chodzić o Zdzieszowice / kolo Kędzierzyna- Koźla/? Nie znam sposobu ewidencji ludności w Prusach choć można spodziewać się solidnego uporządkowania.
serdecznie pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Grzegorz Jung Garbas od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #22986 przez Mirosław Kowalik
Replied by Mirosław Kowalik on topic Antoni JUNG ur ok 1855 Zdziechowice / Prusy/
Witam.
Mam podobny przypadek ślub mojego pradziadka Józefa Kowalik w 1877 w Miedźnie urodzony w Krzyżanowicach parafia Zdziechowice (Seichwitz-Richterstal)
Księgi metrykalne z parafii rzymskokatolickiej w Zdziechowicach znajdują się w Archiwum Opolskim
księga chrztów z lat 1806-1856 (mikrofilm nr N 1803/K)
księga małżeństw z lat 1806-1869 (mikrofilm nr N 1804/K)
księga zgonów z lat 1806-1871 (mikrofilm nr N 1805/K)
Chciałem podkreślić że
Państwowe Archiwum w Opolu nie posiada tych ksiąg z USC w Zdziechowicach tylko księgi parafialne.
Pozdrawiam Mirek
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj, Grzegorz Jung Garbas

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23074 przez Grzegorz Jung Garbas
Replied by Grzegorz Jung Garbas on topic Antoni JUNG ur ok 1855 Zdziechowice / Prusy/
Panie Mirosławie
Czy mam rozumieć , ze poza księgami parafialnymi w Zdziechowicach był tez usc? W jaki sposób można dotrzeć do mikrofilmów o których Pan pisze?
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc
Grzegorz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23101 przez Mirosław Kowalik
Replied by Mirosław Kowalik on topic Antoni JUNG ur ok 1855 Zdziechowice / Prusy/
Mikrofilmy znajdują się w Państwowym Archiwum Opolskim ul. Zamkowa 2 45-016 Opole
tel.077 45 45 536, 077 45 44 075
Księgi z USC z Zdziechowic znajdują się w Archiwum Częstochowskim ale dopiero od lat 1874-1910 z pewnymi brakami.
Mirek
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj, Grzegorz Jung Garbas

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23876 przez Grzegorz Jung Garbas
Replied by Grzegorz Jung Garbas on topic Antoni JUNG ur ok 1855 Zdziechowice / Prusy/
Witam
Dzięki pomocy Archiwum w Opolu otrzymałem informacje, ze odnaleziono akty urodzenia Karola Jung ur 1855 oraz jego ojca Antoniego Jung ur 1826. Odnaleziono rownież akt ślubu Antoniego z Zuzanna z d. Bukal . Jak tylko otrzymam akty odkryje imię ojca Antoniego i oby jego miejsce urodzenia.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24410 przez Grzegorz Jung Garbas
Replied by Grzegorz Jung Garbas on topic Antoni JUNG ur ok 1855 Zdziechowice / Prusy/
ojciec Antoniego Jung / ur 05.01.1826/ miał na imię Blasius / Błażej/ - poprosiłem Archiwum w Opolu o dalsze poszukiwanie!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie