Odczytywanie zapisów

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #26209 przez Michał Urbaniak
Odczytywanie zapisów was created by Michał Urbaniak
Witam,

przeglądałem dzisiaj zeszyt, w którym najwyraźniej administrator robił sobie notatki przed sporządzeniem aktu. Przy niektórych narodzonych na marginesie jest dopisek "umarł", "umarła", tak jak tutaj:

familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HT-DRP...3D2115410&cc=2115410

Kolejny przykład (nie miałem pojęcia o istnieniu tego dziecka Józefa Augustynowicza:

familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HT-D1K...363800001&cc=2115410

Natomiast później nie sposób znaleźć konkretnych aktów zgonu tych dzieci (ani w notatniku, ani tym bardziej w księdze parafialnej). Czy ktoś z Państwa spotkał się już z takimi zapisami? Jak je interpretować?

familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HT-D1K...363800001&cc=2115410

Tutaj po prawej stronie akt urodzenia Konstancji Marianny Brodziak. Z boku widzę konkretniejszy dopisek - czy to nie jest "umarła 26 wrześ[nia]?"

Zastanawiam się, czy te "umarł"/"umarło" pozbawione daty należy odczytywać tak, że chrzczone dziecko pożegnało się z tym światem jeszcze w tym samym roku.
Ostatnia7 lata 9 miesiąc temu edycja: Michał Urbaniak od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #26226 przez J K R
Replied by J K R on topic Odczytywanie zapisów

Michał Urbaniak napisał: Witam,
Tutaj po prawej stronie akt urodzenia Konstancji Marianny Brodziak. Z boku widzę konkretniejszy dopisek - czy to nie jest "umarła 26 wrześ[nia]?"


Dokładnie właśnie tak.

Wydaje mi się co do tego słowa "umarł/umarła" nie ma zastosowania rok zgonu. Jak piszący wiedział kiedy był zgon to zapisał datę jak nie wiedział to nie pisał.

Pozdrawiam JKR.
The following user(s) said Thank You: Michał Urbaniak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie