Poszukuje nazwiska Sędkowski lub Sętkowski

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26764 przez Janusz Sękowski
Poszukuje nazwiska Sędkowski lub Sętkowski was created by Janusz Sękowski
Poszukuję nazwiska Sędkowski lub Sętkowski (również Sendkowski lub Sentkowski lub nawet Sękowski czy Senkowski) w okresie do ok. 1840 r. Występowały na obszarze zainteresowania Towarzystwa dwie takie znane mi postacie – obie były księżmi katolickimi, stąd przypuszczenie, że rodzina Sędkowskich mogła tam funkcjonować.
Pierwszą postacią był długoletni (lata 1711-1760) proboszcz parafii w Żytniowie ksiądz Szymon Sędkowski. Drugą postacią był ksiądz Stanisław Sędkowski występujący w parafii w Poddębicach w roku 1769 (jako ksiądz misjonarz) ale w latach ok. 1785 ale i w okresie ok. roku 1790-1799 najpierw w filii parafii w Dankowie w Zajączkach (zapewne jako wikary?) a potem w samym Dankowie (jako zapewne proboszcz), czyli w parafii sąsiadującej z parafią w Żytniowie, gdzie proboszczem wcześniej był wspomniany wyżej ksiądz Szymon Sędkowski! Może obaj mieli kolatorów z rodziny też w tamtych okolicach zamieszkujących ale sami musieli być im jako rodzina dobrze znanymi?
„Moim” najstarszym znanym Sętkowskim jest Jan Sętkowski drobny właściciel ziemski w Raniżowie i okolicznych wsiach (na północ od Rzeszowa, między Kolbuszową a Sokołowem Małopolskim), jednocześnie leśniczy Kamery w Raniżowie – funkcjonujący tam co najmniej od roku 1772, urodzony (nie wiem gdzie) w latach 1730-1740 a zmarły w roku 1804 w Raniżowie. Jan Sętkowski umiał dobrze pisać oraz miał wiedzę w zakresie ówczesnej geodezji czy też urządzania lasu.
Jeżeli kogoś interesowałyby dalsze losy rodziny Sętkowskich z Raniżowa, to są one przeze mnie dosyć dokładnie poznane.
Pozdrawiam i proszę o pomoc
Janusz Sękowski

Janusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26834 przez Małgorzata Flis /Cieśla/
Replied by Małgorzata Flis /Cieśla/ on topic Poszukuje nazwiska Sędkowski lub Sętkowski
Witam
Panie Januszu ja znam nazwisko Sękowski, pochodzące z okolic Częstochowy
dawniej pisane różnie, " Synkowski,Senkowski
pozdrawiam
Małgosia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26852 przez Janusz Sękowski
Replied by Janusz Sękowski on topic Poszukuje nazwiska Sędkowski lub Sętkowski
Dziękuję Pani za informację i naturalnie bardzo proszę o szczegóły, które może będą mogły pomóc mi w dalszych ewentualnych poszukiwaniach
pozdrawiam
Janusz Sękowski

Janusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26855 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Poszukuje nazwiska Sędkowski lub Sętkowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26856 przez Janusz Sękowski
Replied by Janusz Sękowski on topic Poszukuje nazwiska Sędkowski lub Sętkowski
Bardzo serdecznie dziękuję i proszę bardzo o informację w podobnych przypadkach
z poważaniem
Janusz Sękowski

Janusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26858 przez Małgorzata Flis /Cieśla/
Replied by Małgorzata Flis /Cieśla/ on topic Poszukuje nazwiska Sędkowski lub Sętkowski
Witam
Panie Januszu nazwisko Sękowski, Synkowski, Senkowski, różnie pisane nawet Sankowski / oczywiście chodzi o nazwisko Sękowski/ jest w moim drzewie,
pochodzę z Częstochowy i rodzina Sękowskich " wywodzi się "/ zamieszkuje w Radostkowie parafia Borowno i Mykanów, Jeśli jest Pan zainteresowany proszę o info, czy Panu jest coś wiadomo o rodzinie w Częstochowie
pozdrawiam
Małgorzata
o jakiejkolwiek rodzinie w okolicach Częstochowy

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie