Cmentarz ewangelicki w Porębie/Parafia ewangelicko-augsburska w Częstochowie

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26971 przez Michał Mazur
Witam. Ponawiam prośbę. Poszukuję informacji o nieistniejącym obecnie cmentarzu ewangelickim w Porębie (obecnie powiat zawierciański). . Zastanawiam się czy takie informacje mogą być zawarte w książce ks. Henryka Kurzawy "Dzieje Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Częstochowie". Jeżeli ktoś z Państwa posiada wiedzę na ten temat proszę o informacje.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26975 przez Tomasz Kukuła
Mogę sprawdzić bo mam tą książkę ale nie sądzę, żeby coś tam było bo Zawiercie nie należało nigdy do parafii ewangelickiej w Częstochowie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #26976 przez Michał Mazur
Bardzo proszę o sprawdzenie.
Z tego co mi wiadomo to cmentarz w Porębie (1861), był założony wcześniej niż w Zawierciu., a ks. Kurzawa interesował się porębskim cmentarzem, a nawet zaznaczył, że opracował jego krótką historię, jako cmentarza stanowiacego własność parafii ewangelicko - augsburskiej w Częstochowie.
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: Michał Mazur od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26986 przez Marzena Gajdziak
witam , gdzie się znajdował ten cmentarz na jakiej ulicy ? czy jest to ten przy trasie na krzemiędzie miedzy porębom a Siewierzem czy jakiś wcześniejszy ? ja mam nagrobek żołnierzy ale z Siewierza z cmentarza .

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26988 przez Marzena Gajdziak
chyba że pana interesują dokładniejsze informacje dotyczące historii poręby i tego cmentarza to odp w wiadomości prywatnej do mnie , pozdrawiam

Marzena A. M.
The following user(s) said Thank You: Michał Mazur

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie