Do Pana Piotra Lisa

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27658 przez GRZEGORZ BORECKI
Zagadka Koniecznych z Iwanowic was created by GRZEGORZ BORECKI
Witam serdecznie.
Od ponad 3 lat próbuję rozwiązać zagadkę rodziny mojego 2xpradziadka Stanisława Koniecznego.
Posiadam akt ślubu Stanisława, w którym podany jest jego wiek (rocznik 1865), miejsce urodzenia (Iwanowice), oraz rodzice (Jan i Anna zd. Heluszka). Chcąc odnaleźć akt ur. przejrzałem akta z Kłobucka, Wilkowiecka, Dankowa, Krzepic, Miedźna. Aktu nie odnalazłem. Aktu zgonu nie odnajdę, gdyż według córki Stanisława a mojej prababci (żyła 93 lata), Stanisław zginął w 1905 r. w wojnie rosyjsko - japońskiej w Mandżurii.
Nie byłoby w powyższej wiadomości nic dziwnego gdybym nie natknął się przypadkiem na inny akt nie związany z moim 2xpradziadkiem, czy może jednak związany?

25.12.1918 r. w Izbiskach (parafia Miedźno, akt 171) umiera Stanisław Konieczny. Jego śmierć zgłaszają: Roch Matyszczak l.26 i Szymon Matyszczak l.40. Osoby niespokrewnione z naszą rodzin. 1918 rok to 13 lat po tym jak mój Stanisław poszedł na wojnę.
Co w tym dziwnego? W tym akcie stawiający podają iż zmarły urodził się w Szymanowicach (Iwanowicach?) i że jego rodzicami są Jan i Anna zd. Heluszka. Po czym Szymanowice są przprawione na Kamasze a Jan i Anna zd. Heluszka na Jakub i Wiktoria Fondor.

Za wszelkie podpowiedzi i Państwa spostrzeżenia z góry dziękuję ;)
PS. gdzie w Polsce są jeszcze Iwanowice oprócz tych koło Kłobucka?

Pozdrawiam
Grzegorz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu - 7 lata 4 miesiąc temu #27662 przez J K R
Ostatnia7 lata 4 miesiąc temu edycja: J K R od. Powód: .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27707 przez Maria Helena But
Replied by Maria Helena But on topic Zagadka Koniecznych z Iwanowic
Panie Grzegorzu proszę sprawdzić na www.genealogia.pl
znalazłam akt urodzenia Stanisława Koniecznego ur.1859 akt 29 s. Jakuba i Wiktorii z Fendorów
parafia Uników wieś Kamasy /woj.łódzkie/
M.But

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27711 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic Zagadka Koniecznych z Iwanowic
Witam Pani Marysiu,
Dziękuję za tą informację. Niestety to akt urodzenia Stanisława, o którym napisałem wcześniej, który umiera 25.12.1918 r. w Izbiskach (parafia Miedźno, akt 171).
To nie mój pra pra dziadek.

Pozdrawiam
Grzegorz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27728 przez Maria Helena But
Replied by Maria Helena But on topic Zagadka Koniecznych z Iwanowic
Witam Panie Grzegorzu
szkoda , że nie o tego Stanisława chodziło.
Znalazłam jeszcze informację o urodzeniu Stanisława Konieczniaka syna Anny we wsi Iwanowice parafia Wilkowiecko w roku 1863 /akty urodzenia parafia Wilkowiecko lata 1860-1865/ akt nr 55 str.156 na FS.
"Pana" Stanisław dwukrotnie żenił się :
1 ślub w 1889 r. z panną Marianną Leszczyńską ze wsi Mokra akt 1889/30 parafia Miedźno/ i w tym czasie zapisano , że miał 26 lat co wskazywałoby na rok urodzenia 1863/
2 ślub w 1891 z Marcjanną Makles również z Mokrej akt 1891/8 i wtedy zapisano także wiek 26 lat.
z poważaniem M.But

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27729 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic Zagadka Koniecznych z Iwanowic
Witam,
Pani Marysiu dziękuję za pomoc. Na wszystkie te informacje natrafiłem już wcześniej, niestety nic nie wnoszą do "zagadki".
Na akt ur. z 1863 roku też trafiłem ... tylko, że tu jest napisane "z panny Anny Koniecznianki" Skąd wic w 2 aktach ślubu Stanisława imi ojca Jan? Rozumiem, że akty w tamtych czasach księża "pisali na kolanie" ...
i wszystko jest możliwe. Zadziwiające jest to, że nigdzie nie natrafiłem na akt ślubu rodziców Stanisława, jakiekolwiek jego rodzeństwo czy akty zgonów jego rodziców ...
Może czas i jak to często bywa przypadek sprawią, iż kiedyś uda się dojść sedna ...

PS. Pani Marysiu, dotarłem do dokumentów wymieniających chłopów kupujących ziemię w Kołaczkowicach od Bolesława Kołaczkowskiego w 1872. Wśród nich jest Pani przodek Antoni But.
(nie pamitam czy już o tym Pani pisałem)

Pozdrawiam
Grzegorz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie