"Złote Gody" - 1912. Kamienica Polska

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28113 przez Wiesław Macoch
"Złote Gody" - 1912. Kamienica Polska was created by Wiesław Macoch
Na stronie FB „Miejscowość Kamienica Polska i okolice” napotkałem w albumie fotografii „Parafia Kamienica Polska.....” fotografię z 1912 roku z albumu rodzinnego Ireny Ciupiał i Jerzego Peteckiego przedstawiającą pięć par małżeńskich obchodzących „Złote Gody”. Na fotografii jest też ks. Zygmunt Sędzimir. Rozpoznana jest tylko jedna z par. Drugi od lewej rosły mężczyzna to Julian Rybak i poniżej jego żona Anna Myślin. Pozostałe cztery pary są nierozpoznane. Z dokumentów archiwalnych parafii Poczesna z roku 1862 roku wynika, że było ich aż osiemnaście (18). Oto one: Józef Sklodkowski i Jadwiga Wąsowicz, Alojzy Hoffman i Aniela Cianciara, Antoni Walenta i Franciszka Hejzlar, Julian Rybak i Anna Myślin, Julian Thil i Wiktoria Wojczyk, Antoni Szlajcher i Marianna Nutz, Piotr Grochowina i Marianna Wawrzyńczak, Józef Hajnrych i Marianna Simon, Ignacy Januszewski i Józefa Susek, Adam Walenta i Albina Hajnrych, Wilchelm Ignacy Jung i Anna Krystyna Popławska, Józef Wawrzyńczak i Józefa Ryskier, Franciszek Holli i Ludwika Gruma, Błażej Tomasz Holi i Marianna Czerna, Józef Kowalski i Franciszka Boner, Wojciech Bielobradek i Józefa Anna Marsik oraz Jan Kwapisz i Agnieszka Hejzral. Pary te umieściłem w kolejności zawierania związku. Z zestawienia tego wynika, że cztery pary z fotografii są zapewne w tym spisie. Pytanie które? Może ktoś pomoże rozpoznać pozostałe? Wiesław Macoch
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28114 przez Wiesław Macoch
Replied by Wiesław Macoch on topic "Złote Gody" - 1912. Kamienica Polska
Na fotografii nie ma z pewnością małżeństwa Wilhelma i Anny Jungów, gdyż Wilhelm Jung zmarł w 1872 roku w Kamienicy Polskiej. Informację uzyskałem od potomka pp Jungów.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #28138 przez Wiesław Macoch
Replied by Wiesław Macoch on topic "Złote Gody" - 1912. Kamienica Polska
W wyszczególnieniu pominąłem parę: Amand Walenta i Krystyna Bielobradkowa.
Ostatnia7 lata 3 miesiąc temu edycja: Wiesław Macoch od. Powód: błąd

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28154 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic "Złote Gody" - 1912. Kamienica Polska
Poprawiam literówki w nazwiskach.
Franciszek Holli - Ludwika Gruca (córka stolarza Józefa Grucy i Karoliny Popławskiej)
Żoną Józefa Wawrzyńczaka była Franciszka Rykier (ur.1845). Miała siostrę Józefę (ur.1842) - może po śmierci Józefy ożenił se z jej młodszą siostrą?. Warto sprawdzić.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #28155 przez Wiesław Macoch
Replied by Wiesław Macoch on topic "Złote Gody" - 1912. Kamienica Polska
Dziękuję za poprawki. Usuwam z listy potencjalnych par małżeńskich z fotografii państwa Józefa i Franciszkę Kowalskich (Franciszka z Bonerów zmarła w 1871 roku) i państwa Józefa i Albinę Walentów (Albina z Hajnrychów zmarła w 1878 roku). Pozostaje do ustalenia czternaście par....
Andrzeju! Skąd przypuszczenie o powtórnym ożenku Józefa Wawrzyńczaka? W akcie małżeństwa Józefa jest wyraźnie zaznaczone "młodzian" nie "wdowiec".
Załączniki:
Ostatnia7 lata 3 miesiąc temu edycja: Wiesław Macoch od. Powód: uzupelnienie

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28182 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic "Złote Gody" - 1912. Kamienica Polska
Takie imię żony było w " Księdze ludności" Kamienicy.

Nie mam dostępu do szybkiego internetu, więc już przestałem wypowiadać się na forum, by nie wyjść na dudka.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie