AGAD do 24.02.2017

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #28758 przez Robert Kunert
AGAD do 24.02.2017 was created by Robert Kunert
Witam

do daty podanej w tytule jestem w AGAD w Warszawie, jeśli ktoś ma sprecyzowane, dokładne życzenia - zapraszam. Najlepiej jeśli w Oddziale II akt porozbiorowych. W wolnej chwili postaram się sprawdzić. (Trybunał Cywilny Kaliski, Akta solne, pruskie, kwk, itd.)

Robert

Robert Kunert
Ostatnia7 lata 1 miesiąc temu edycja: Robert Kunert od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28816 przez Romuald Kocher
Replied by Romuald Kocher on topic AGAD do 24.02.2017
Witam serdecznie.
Panie Robercie prosił bym pana o sprawdzenie czy w materiałach AGAD nie znajduje się pismo/list-polecający wydany koloniście Anton (Antonie) Kocher osiadłego wraz z rodziną w roku 1803 w Kolonij Kuhlhausen, gmina Truskolasy powiat Częstochowa departament Kaliski okręg sądowy domena Krzepice a przybyłego z miejscowości Oberrödern, Elsass, Francja.
Pozdrawiam
Romuald Kocher

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28826 przez Robert Kunert
Replied by Robert Kunert on topic AGAD do 24.02.2017
Witam

Panie Romualdzie, w jakim zasobie chce Pan tego szukać

agad.gov.pl/?page_id=1599

O naszych terenach najwięcej jest w Trybunale Kaliskim ale w takim razie musi sie toczyć jakieś postępowanie o spadek albo długi. Widziałem w TK sprawy dotyczące Panek, Przystajni, Częstochowy. Całe szczęście księgi posiadają indeksy. Jedna księga (ok 30 cm grubości) zawiera 3 miesiące danego rocznika. Dlatego tak ważna jest precyzja zapytania.

Niestety nie wiem gdzie chciałby Pan szukać listu polecającego. Proszę przejrzeć zasób i sprecyzować.

Robert Kunert

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28843 przez Romuald Kocher
Replied by Romuald Kocher on topic AGAD do 24.02.2017
Witam
Panie Robercie, serdecznie dziękuje za propozycje pomocy odszukania dokumentu w AGAD. Po przeglądzie zasobów archiwalnych przesłanych mi przez pana muszę stwierdzić że nie znajduje odpowiedniego tytułu w którym taki dokument mógł by się znajdować. W książce pod tytułem „Historia Szkoły w Węglowicach 1808-2008”znajduje taki zapis cytuje,( - Koloniści zaopatrzeni byli w pisma polecające-wydane przez kościół ewangelicki. Złożyli je w Zajączkach, ponieważ w tym czasie te tereny administracyjnie wchodziły w skład Gminy Zajączki (pow. Wieluński, woj. Kaliskie)). W Archiwum Państwowym w Częstochowie znajduje się odpis z orginału wystawionego w roku 1803 dla innego kolonisty a sporządzonego dnia 14 lipca 1807 w Zajączkach okręg sądowy domena Krzepice.
Jeszcze raz serdecznie dziękuje i pozdrawiam,
Romuald Kocher

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #28848 przez Tadek Kowalski
Replied by Tadek Kowalski on topic AGAD do 24.02.2017
Witam !
Panie Robercie !
Gdyby miał Pan chwilę czasu i trochę miejsca na pamięci, to prosiłbym o zrobienie zdjęć z zespołu:
1/194 - "Komisja Rządowa Przychodów i Skarbu (1799-1904)".
Interesuje mnie j.a. nr 1420 - "Kwaśniów i Cieślin, dobra co do kapitałów [zabezpieczonych dla szkoły elementarnej w Jangrocie] w [powiecie olkuskim], województwie krakowskim, t. I. (1823-1831)".
Całość to 57 stron, więc trochę tego jest. Temat ten jest mi już dość dobrze znany. Mam już dokumenty na ten temat z AP Kielce (92 strony) oraz kopię aktu lokowania tej sumy (4000 złp) z akt ziemskich krakowskich (TCN). Oryginał powinienem znaleźć w aktach ziemskich lelowskich (z 1794 r.). Jest również dokument dot. tej kwestii w aktach grodzkich oświęcimskich. Ale to zostawiam sobie na wiosnę.
Gdyby udało się Panu porobić zdjęcia - to byłbym rad.
Pozdrawiam !
Tadek
Ostatnia7 lata 1 miesiąc temu edycja: Tadek Kowalski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie