Konopnica k. Wielunia - metryki

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #29362 przez Sebastian Korczak
Konopnica k. Wielunia - metryki was created by Sebastian Korczak
Dzień dobry, szczegółowo prześledziłem wszystkie dostępne metryki z Parafii Konopnica z lat 1808-1912 (FamilySearch, metryki.genealodzy.pl i dwa mikrofilmy z Centrum Historii Rodziny). Odnalazłem około 200 osób o nazwisku Korczak, które udało mi się w większości ułożyć w bardzo rozłożyste drzewo.
Proszę teraz o pomoc i podpowiedź, gdzie szukać starszych metryk z Konopnicy, gdyż żadne z moich źródeł nie zawiera dat wcześniejszych. Mogę co najwyżej przeglądać miscellaneous documents na familysearch . Czy metryki mogłbyć sporządzane w innej parafii przed 1808?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #29381 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Konopnica k. Wielunia - metryki
Kiedyś w takich wypadkach pisałem, że księgi prawdopodobne się nie zachowały. Ale od artykułu:
genealodzy.czestochowa.pl/zasoby/inwenta...ykalnych-ciag-dalszy
już tak nie twierdzę.
A to ponieważ np.: zaginione księgi z Kruszyny 1715-1780 miały się nie zachować i nawet znalazłem na to potwierdzenie w zapiskach parafialnych, że "księgi pleśnieją" w kancelarii ponieważ proboszcz niespecjalnie jest nimi zainteresowany. Następną przesłanką były księgi, które zostały przekazane Lubomirskim do ich biblioteki wcześniejsze i późniejsze niż te które zaginęły. A tu nagle okazało się, że jednak księgi 1715-1820 leżały sobie na parafii... :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie