Poszukuję informacji nt. pradziadka - Józef Borek

  • Alicja Ziental
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 1 tydzień temu #29369 przez Alicja Ziental
Dzień dobry,

Po przeszukaniu internetowych baz danych nie pozostaje mi nic innego niż prosić o pomoc fachowców ;)

Poszukuje miejsca urodzenia pradziadka. Znalazłam miejsce, gdzie zmarł, tam też informacje o dacie jego urodzin. Chcę dowiedzieć się czy został ochrzczony i gdzie?

Data urodzenia:
12.04.1913
Data śmierci:
23.09.1980

(znalezione tutaj: nekropole.info/pl/Jozef-Borek-12.04.1913 )

Najprawdopodobniej urodził się w Częstochowie, możliwe, że mieszkał na Zawodziu (okolice ulicy Mirowskiej), w latach '30 wziął ślub z Zofią Kubską (w 1935 roku urodziła się córka Alicja Borek). Bardzo możliwe, że był pochodzenia żydowskiego.

Bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc,

Pozdrawiam,
Alicja

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 tydzień temu - 7 lata 1 tydzień temu #29375 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Poszukuję informacji nt. pradziadka - Józef Borek
czy cos więcej wiadomo o prababci? skąd pochodziła????

można zwrócić się do USC o akt zgonu skoro wiadomo gdzie zmarł!!!! tam będa informacje.
Ostatnia7 lata 1 tydzień temu edycja: Hanna Hofman-Polańska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Alicja Ziental
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 1 tydzień temu - 7 lata 1 tydzień temu #29377 przez Alicja Ziental
Replied by Alicja Ziental on topic Poszukuję informacji nt. pradziadka - Józef Borek
Zofia Kubska, z tego co zdołałam ustalić, urodziła się w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Na pewno była katoliczką, sama wychowywała córkę - Józef Borek zostawił ją jakiś czas po narodzinach córki i słuch o nim zaginął. Dopiero pod koniec jego życia mój ojciec dowiedział się, gdzie mieszka (stąd też wiedziałam, gdzie zmarł). Jest to dość tajemnicza postać, nikt o nim nigdy nic nie mówił w rodzinie.
Dziękuję za podpowiedź.
Ostatnia7 lata 1 tydzień temu edycja: Alicja Ziental od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #29379 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Poszukuję informacji nt. pradziadka - Józef Borek
familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HY-D18...362534401&cc=2115410

w 1913 r w Częstochowie jest ślub(Zawodzie!) Ludwika Borek może to jakis ślad?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie