Topic-icon akt zgonu Konstancji Stemplewskiej

5 miesiąc 3 tygodni temu #30099 przez Janina Ogórkiewicz
Szukam aktu zgonu Konstancji Stemplewskiej z domu Jasińska (c.Józefa i Tekli), ur. 18.02.1860 r. w Stawkach (Konopiska). W r.1879 wyszła za mąż za Wojciecha Stemplewskiego i urodziła mu troje dzieci (tyle znalazłam):Józefa (1880). Kazimierę (1895) i Piotra (1900).
Wojciech Stemplewski umiera w 1920 r. pozostawiwszy po sobie wdowę Józefę z Hanyszów.
Konstancja umarła więc po roku 1900. Przeszukałam księgi Kłobucka (ostatnie dziecko urodziła w Grodzisku) ale nie ma śladu jej zgonu. Wojciech z drugą żoną mieszkał w Przystajni, niestety ksiąg o potrzebnym mi przedziale czasowym nie ma. Może ktoś coś podpowie, gdzie szukać?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

5 miesiąc 3 tygodni temu - 5 miesiąc 3 tygodni temu #30101 przez Hanna Hofman-Polańska
Józefa Stemplewska zmarła w Przystajni w 1934r jako wdowa po Wojciechu.
Brakuje 6 lat ksiąg zgonów tej parafii( w sieci)
proszę sprawdzić w archiwum Państwowym w Częstochowie.
W systemie PRADZIAD wygląda na to ,że sa księgi tej parafii z interesujących Panią lat.

z metryki urodzenia Konstancji wynika że była córką Antoniego i Józefy!!! ur. 18.02 1860 Stawki

5 miesiąc 3 tygodni temu #30104 przez Janina Ogórkiewicz
Dziękuję, Pani Hanno. Co do rodziców Konstancji to się pomyliłam, Józef i Tekla, których podałam, to byli jej dziadkowie.
Niestety, nie mam szans być w Częstochowskim archiwum, mieszkam pod Szczecinem i taka wyprawa jest mi nie na rękę i z powodu zdrowia, i z powodu odległości.Może się uda i za jakiś czas te księgi pojawią się w sieci. Pozdrawiam.

5 miesiąc 3 tygodni temu #30106 przez awm; awm
Te sprawę można załatwić w Archiwum korespondencyjnie (zna Pani przecież już nawet rok śmierci!). Proszę do Archiwum zatelefonować i podpowiedzą Pani, co dokładnie należy przesłać we wniosku, żeby akt otrzymać. Jechać osobiście można wówczas (w ogóle), kiedy żadnego innego lepszego wyjścia nie ma, jak mi się wydaje.

Czas generowania strony: 0.651 s.