Sosnowiec - Środula - ul. Okrzei 14

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #30220 przez Tomasz Poja
Sosnowiec - Środula - ul. Okrzei 14 was created by Tomasz Poja
Szanowni Państwo,
Urodziłem się i mieszkam od prawie 60 lat w Kętrzynie (Warm-Maz). Z opowieści i szczątkowych zachowanych materiałów archiwalnych rodzinnych wiem, że moja rodzina była mocno związana z Sosnowcem (Środula).
Dopiero po śmierci mojej mamy (ur. w Sosnowcu) znalazłem jej notatki, że moi dziadkowie byli właścicielami domu przy ul. Okrzei 14. (Jacenty i Bronisława MADEJ)
Dom ten wg mojej wiedzy ucierpiał z powodów szkód górniczych lub pewniej od wybuchu gazu prawdopodobnie w 1975 roku (zginęło wtedy prawdopodobnie 9 osób w trakcie weselnego przyjęcia !!!).
Korzystając z zasobów ZUMI „odbyłem” wirtualny spacer po tej ulicy, ale stwierdziłem, że teren ten jest mocno zakrzaczony (okolice Wapiennej) i prawdopodobnie nie jest zagospodarowany .
Czy ktokolwiek byłby w posiadaniu jakichkolwiek informacji dotyczących tej tragedii, oraz dalszych losów tej j posesji (włącznie z gruntami ). Jakieś wycinki z gazet (zapewne były jakieś artykuły), dokumenty fotograficzne lub po prostu adres, gdzie takie materiały wiarygodne mógłbym uzyskać bez kłopotliwego dla mnie osobistego przyjazdu do Sosnowca (z Mazur).
Pozdrawiam wszystkich TomaszPoja

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie