Topic-icon Blasczyk

2 miesiąc 4 tygodni temu #30704 przez Zbigniew Swoboda
Witam po raz pierwszy na tym forum.
Poszukuję nazwisk Błaszczyk, Błasczyk lub Blasczyk
dotyczy miejscowości Kromołów.
Barbara Błasczyk *~1856 ojciec Josef matka Maria zd. brak
zm.1913 Kochłowice Ruda Śląska
zamężna z Johan Kaschok

pozdrawiam
Zbigniew Swoboda

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 4 tygodni temu #30707 przez Hanna Hofman-Polańska
witam na forum
zainteresowało mnie nazwisko Swoboda.
Mój pradziad nazywał się Franciszek Swoboda (zmarł w 1921 r w Zajączkach) urodził sie Ponoszowie parafii Sieraków.
Od wielu lat szukam jego rodzeństwa i gniazda rodzinnego.W Ponoszowie urodził sie tylko on.

2 miesiąc 4 tygodni temu #30710 przez Zbigniew Swoboda
Witam,

Dane jakie posiadam dotyczące nazwiska Swoboda dotyczą głównie miejscowości Katowice, Orzegów (Ruda Śląska) lata 1864-1914, a jeszcze głębiej Ruptau (Ruptawa-Jastrzębie Zdrój) lata 1794-1864
Życzę powodzenia w odkrywaniu. Czasem towarzyszą oryginalne przypadki, które sam napotkałem w czasie poszukiwań.
Przeszukując zdigitalizowane gazety znalazłem anons o wypadku którego doznał przodek i tak po nitce do kłębka dotarłem w okolice jego miejsca zamieszkania :)

pozdrawiam
Zbigniew Swoboda
The following user(s) said Thank You: Hanna Hofman-Polańska

2 miesiąc 4 tygodni temu #30723 przez Izabela Biś
Witam !

Na nazwisko Swoboda trafiłam kilkakrotnie przeglądając księgi z parafii Świbie i Wiśnicze (dostępne niektóre roczniki na FamilySearch) Może to jakiś trop. Warto może też przejrzeć księgi z Toszka i innych okolicznych parafii.

Jeżeli chodzi o Błaszczyków, to mam sporo informacji o tej rodzinie mieszkającej w parafii Kłobuck (wsie Kalej, Szarlejka).

Pozdrawiam
Iza Biś
The following user(s) said Thank You: Danuta Blachnicka-Łebek

2 miesiąc 4 tygodni temu #30724 przez Danuta Blachnicka-Łebek
Pani Izabelo mam prawie całe drzewo Błaszczyków, Błaszczykowskich z Kłobucka i okolic.Mój email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pozdrawiam

2 miesiąc 3 tygodni temu #30785 przez Hanna Polak
Pani Izabelo, a czy spotkała się Pani z nazwiskiem Błaszczyński ?

Szukam mojego prapradziadka Władysława Błaszczyńskiego, (ur. ok. 1840), który często zmieniał miejsce pobytu, a w rodzinie jest zachowana informacja, że Błaszczyńscy pochodzili z Kłobucka. Podejrzewam, że pierwotnie mogli nazywać się właśnie Błaszczyk.

Jego dzieci rodziły się w Grodzisku k. Kłobucka, w Praszczykach i w samym Kłobucku (1874 - Wincenty), a także np. w Prusicku par. Brzeźnica Nowa i później w Warszawie, gdzie osiadł na stałe wreszcie.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Polak z domu Błaszczyńska

2 miesiąc 3 tygodni temu #30788 przez Izabela Biś
Witam !

Pani Hanno ! Jak dotąd w moich poszukiwaniach nie trafiłam na nazwisko Błaszczyński. Być może nie zwróciłam na nie uwagi gdyż nie dotyczyło moich przodków i nie jest tak często występujące jak Błaszczyk.
Może Pani Danuta (post wyżej) ma jakieś informacje, proszę do niej napisać.

Ja jestem w trakcie indeksowania ksiąg z Kłobucka (aktualnie rok 1820 potem kolejne) to zwrócę uwagę na to nazwisko i napiszę do Pani jak trafię na jakiś ślad :-)
Pozdrawiam
Iza Biś

2 miesiąc 3 tygodni temu #30789 przez Hanna Polak
Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie !

2 miesiąc 2 tygodni temu #30818 przez Danuta Blachnicka-Łebek
Witam.
Niestety nie mam Władysława. Proszę sprawdziń link:
geneteka.genealodzy.pl/index.php?search_...m=&w=&op=se&lang=pol

2 miesiąc 1 tydzień temu #30848 przez Danuta Blachnicka-Łebek
Witam znalazłam w 1873roku w kłobucku zgon córki Władysława Józefy akt zgonu 50/1873/Kłobuck .Józefa urodziła się w Pankach. zgon był w Grodzisku. Władysław był stolarzem. Zona Władysława to Jadwiga z Paszyńskich- obraz 100 na szukajwarchiwach w roku 1873.

Czas generowania strony: 0.874 s.