Nietypowe nazwiska

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #33273 przez Marek Tomczyk
Nietypowe nazwiska was created by Marek Tomczyk
Poszukuję nazwiska współcześnie brzmiącego NEM. W aktach stanu cywilnego Parafii Nowe Brzesko na przestrzeni lat pisane jest NIEM, NIEMMA, NIEMIEC. Z Nowego Brzeska ślady prowadzą do Koziegłówek i Koziegłów.
Czy ktoś z Państwa spotkał się w swoich pracach z podobnym nazwiskiem? Będę wdzięczny za informacje.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #33282 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Nietypowe nazwiska
Niemeczek, Niemecki, okolice Kielc

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 2 tygodni temu - 6 lata 2 tygodni temu #33293 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Nietypowe nazwiska
Do parafii Koziegłowy jak i Koziegłówki około roku 1800-1821 przybyli Niemczykowie, co najmniej dwie gałęzie (tj. trochę je zgłębiłem), jedna Czech - Jan Niemczyk, sukiennik, przybył z okolicy Hluczyna (pisownia oryginalna w jego akcie), Czechy, a druga, od której między innymi pochodzę, jest od Jerzego Niemczyka, a ten przybył z okolic Opola.
Pojawiali się też Nemś, Niemś, ale pojawiali się na krótko i znikali.

W parafii Żarki (tj. sąsiednia parafia), przed rokiem 1800 było sporo Niemczyków, którzy nagle zniknęli bez wieści.

Jakieś konkretne imiona może Pan posiada w okolicach Nowego Brzeska? Postaram się je zidentyfikować, gdyż losy niektórych nie mogę dalej prześledzić, jakoby "zniknęli bez wieści".

Pozdrawiam,

Ireneusz Niemczyk
Ostatnia6 lata 2 tygodni temu edycja: Ireneusz Niemczyk od. Powód: doprecyzowanie
The following user(s) said Thank You: Marek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #33298 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Nietypowe nazwiska
Nemsiowie mieszkali w Siedlcu Dużym k. Koziegłów. Jedna rodzina przeprowadziła się do Kamienicy Polskiej.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #33317 przez Marek Tomczyk
Replied by Marek Tomczyk on topic Nietypowe nazwiska

Ireneusz Niemczyk napisał: Do parafii Koziegłowy jak i Koziegłówki około roku 1800-1821 przybyli Niemczykowie, co najmniej dwie gałęzie (tj. trochę je zgłębiłem), jedna Czech - Jan Niemczyk, sukiennik, przybył z okolicy Hluczyna (pisownia oryginalna w jego akcie), Czechy, a druga, od której między innymi pochodzę, jest od Jerzego Niemczyka, a ten przybył z okolic Opola.
Pojawiali się też Nemś, Niemś, ale pojawiali się na krótko i znikali.

W parafii Żarki (tj. sąsiednia parafia), przed rokiem 1800 było sporo Niemczyków, którzy nagle zniknęli bez wieści.

Jakieś konkretne imiona może Pan posiada w okolicach Nowego Brzeska? Postaram się je zidentyfikować, gdyż losy niektórych nie mogę dalej prześledzić, jakoby "zniknęli bez wieści".

Pozdrawiam,

Ireneusz Niemczyk


Przesyłam parę aktów Parafii Nowe Brzesko. Chodzi o Andrzeja Nem (Nimm, Niemma ) Będę zobowiązany za informacje.
Pozdrawiam
Marek Tomczyk
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 tydzień temu #33394 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Nietypowe nazwiska
Niestety nie znalazłem Andrzeja Niem, Niemm w parafiach Koziegłówki czy Koziegłowy. Z wariantów Nemś i Niemś znalazłem Filipa, Józefa, ale nie znalazłem Andrzeja.

Większe skupiska Niemczyków to Leżajsk, Giedlarowa, jak i Bielsko-Biała. Zapamiętam, żeby zwrócić uwagę na taką formę nazwiska.

Pozdrawiam,

Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie