Matuss v. Malus

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu - 5 lata 8 miesiąc temu #33850 przez Mariusz Kaczmarek
Matuss v. Malus was created by Mariusz Kaczmarek
Witam,

szukam aktów urodzenia dwóch braci:

Błażej Matuss, póżniej występującego jako Błażej Muszyk v. Musik, urodzony około 1788 w Konopiskach (lub parafii Konopiska) s. Marcina i Agnieszki.

1818 6 Błażey Malus Agnieszka Kasprzykówna Żelechlinek [Indeks dodał: Jreneusz]
1818 8 Błażej Matuss [Inne nazwiska: Matusz ] Marcin, Agnieszka Agnieszka Kasperczyk Antoni, Marianna Żelechlinek [Uwagi: łacina, kawaler l.30 panna l.23, Ś: Sebastian Płocki i Michał Wysocki Miejscowość: Bukowiec Data ślubu: 31.01.1818 r.] [Miejsce przechowywania ksiąg: Archiwum Diecezjalne w Łowiczu 99-400 Łowicz, ul. Stary Rynek 19 A] [Indeks dodał: Danecka]

oraz
Karola Maluss lub Matus urodzony w 1790 w Konopiskach (lub parafii Konopiska), później występuje już jako Musik, umiera jako też jako Musik

1821 A1 Karol Maluss Małgorzata Luch Żelechlinek [Uwagi: łacina, kawaler l.31 panna l.20, Ś: Mikołaj Kocki ,Antoni Płocki i inni Miejscowość: Przejazd Data ślubu: 14.01.1821 r.] [Miejsce przechowywania ksiąg: Archiwum Diecezjalne w Łowiczu 99-400 Łowicz, ul. Stary Rynek 19 A] [Indeks dodał: Danecka]

ich Ojciec umiera jako Marcin Musik w 1809 w parafii Żelechlinek, ich matka umiera przed 1797 rokiem ale nie wiem gdzie. Wiem napewno że przed 1797 ich Żelechlinku nie ma, a 1797 Marcin jako wdowiec bierze ślub z Zofią Przychodnią (czyli nie wiadomo tak po prawdzie jakiego nazwiska, prawdopodobnie Czuk).
1797 Marcin Musik Zofia Przychodnia Żelechlinek [Uwagi: łacina, k.38, wdowcy, Ś: Mikołaj i Walenty Płoccy Miejscowość: Bukowiec Data ślubu: 22.11.1797 r.] [Miejsce przechowywania ksiąg: Archiwum Diecezjalne w Łowiczu 99-400 Łowicz, ul. Stary Rynek 19 A] [Indeks dodał: Danecka]

proszę o pomoc.
Ostatnia5 lata 8 miesiąc temu edycja: Mariusz Kaczmarek od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu - 5 lata 8 miesiąc temu #33852 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Matuss v. Malus
Dodam tylko, że znalazłem w indeksach Akt małżeństwa

1786 Konopiska 10 Musik Marcin Ciuk Agnieszka >>> - to ich szukam, czy ktoś mógłby podpowiedzieć, czy ich urodzenia też znajdę

Ciuk Agnieszka około 1769roku
Marcin Musik v. Malus wg zgonu z 1809 - okolo 1749 urodzony.

znalazłem ze spisu ludności 1791
Marcina Małusa lat 36 (czyli ur 1755)
jego żonę Agnieszkę lat 26 (czyli ur 1765)
syna Jana lat 2 lub 4???
Gertrudę lat 56 - czy to matka?

szukajwarchiwach.pl/29/30/0/3/47/skan/fu...YKq3_50sBT8WUytFHVRg
Ostatnia5 lata 8 miesiąc temu edycja: Mariusz Kaczmarek od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #33853 przez Stanisław Jegier
Replied by Stanisław Jegier on topic Matuss v. Malus
Musik Marcin są takie urodziny w 1756 r. w Konopiskach i Ciuk Agnieszka jest urodzenie w 1765 też w Konopiskach.
Stanisław

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu - 5 lata 8 miesiąc temu #33859 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Matuss v. Malus
Dziękuję.

- urodzenia Marcina już znalazłem w 1756 s. Szymona i Gertrudy Musików, tyle że nie mogę namierzyć ślubu około tego roku ślubu Szymona i Gertrudy Musików

- najbliższy jest 1755 Konopiska 2 Musik Jakub Kosarga Gertruda >>> - tyle że tuy jest Jakub.

Jak to interpretować błąd w zapisie chrztu Marcina i poprostu gdzieś jest problem z aktem małżeństwa Szymona i Gertrudy?

urodzenia Agnieszki nie mogę znaleźć w iundeksach, szukam na familysearch.com - tam jest tylko
Agnieszka ur. w Rexowicach w dniu 14.01.1765 c. Wawrzyńca i Marianny - o tą Panu chodziło?

www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7...=2115410&cat=1021826

Dziękuje

Pozdrawiam

Mariusz
Ostatnia5 lata 8 miesiąc temu edycja: Mariusz Kaczmarek od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #33864 przez Stanisław Jegier
Replied by Stanisław Jegier on topic Matuss v. Malus
Ponieważ indeksowałem te lata, a p. Gruca nie wstawił ich jeszcze do bazy to podałem Panu informację, że takie urodziny są. Ale czy są to urodziny w Pana zainteresowaniu, tego wiedzieć nie mogę.
Proszę jeszcze wiedzieć, że księgi z lat 1765 - 69 zaginęły.

Pozdrawiam
Stanisław
The following user(s) said Thank You: Mariusz Kaczmarek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu - 5 lata 8 miesiąc temu #33867 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Re:Matuss v. Malus
Dziękuję bardzo za informację Panie Stanisławie.

Widzę że po ponad 200latach cząstka rodziny Musik powróciła, w mojej skoromnej osobie, w te strony. Moja praprababcia była Musikówna. Marcin Musik urodzony w Jamkach w 1756, jeśli dobrze liczę bez dostępu do komputera na tą chwilę, moim 5x pradziadkiem, jego syn Błażej, biorący ślub w Żelechlinku w 1818 roku moim 4x pradziadkiem. Marcin Musik też brał ślub, drugi, w 1797w Żelechkinku podobnie jak jego syn a brat mojego Błażeja - Karol.

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Kaczmarek

Pozdrawiam

Mariusz
Ostatnia5 lata 8 miesiąc temu edycja: Mariusz Kaczmarek od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie