pytanie dot. Pustkowia

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #2699 przez Zbigniew Stettner
pytanie dot. Pustkowia was created by Zbigniew Stettner
Witam,
Utknąłem w poszukiwaniach na Pustkowiu :) Przeglądałem ostatnio księgi metrykalne parafii w Przybynowie oraz akta komisji porządkowej z 1791 zawierające między innymi spis parafian. Kilka tropów prowadzi mnie na Pustkowie, tzn. człowiek, którego szukałem według aktu urodzenia jednego z synów pochodził z Choronia i mieszkał w Przybynowie. Znalazłem też jego akt ślubu z 1804 z kobietą urodzoną w 1787. Myślę, że mógł się urodzić ok 1880 (według aktu urodzenia miał 42 lata w 1822). Ale nie znalazłem tego aktu. Oczywiście sprawdziłem po 10 lat w obie strony. Nie ma go też w spisie parafian w 1791 a powinien już być. Znalazłem natomiast kilka osób o podobnym nazwisku w Pustkowiu. Czy Pustkowie w tym wypadku oznacza jakąś konkretną miejscowość czy raczej teren leżący poza wsią? Gdzie to mogło być? Czy jest szansa, jeśli druga wersja jest prawdziwa, że akt urodzenia może być w jakiejś sąsiedniej parafii? A jeśli tak to w której?
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam,
Zbyszek
Ostatnia13 lata 4 miesiąc temu edycja: Zbigniew Stettner od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2704 przez Jan Zamorowski
Replied by Jan Zamorowski on topic Odpowiedź: pytanie dot. Pustkowia
Pustkowie jest przysiółkiem Przybynowa. jest zlokalizowane między Przybynowem (około 1.5 km) i Choroniem (około 2.5 km).
Jakie masz Nazwiska z Przybynowa (Choronia)?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2706 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź: pytanie dot. Pustkowia
Może należy wziąść pod uwagę również Pustkowie Gęzyńskie (prawdopodobnie obecnie gmina Poraj) oraz/lub Pustkowie Lgockie k/ Myszkowa. Odległość niewieka ale już inne parafie. Pozdrawiam Huras Florian

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2709 przez Zbigniew Stettner
Replied by Zbigniew Stettner on topic Odpowiedź: pytanie dot. Pustkowia
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Nazwisko, które mnie interesuje przede wszystkim to Trzmiel (w różnych odmianach: Ćmiel, Czmiel, Ćmielik). W spisie z 1791 była tylko jedna rodzina o tym nazwisku z Pustkowia, z kilkorgiem dzieci ale bez poszukiwanego Walentego. Nie ma też jego aktu urodzenia, który powinien być ok. 1780. Znalazłem natomiast zapisy dotyczące dwóch innych (są też w spisie z 1791). W akcie urodzenia syna z 1822 jest napisane, że ma 42 lata, urodził się w Choroniu a mieszka w Przybynowie (ale jego kolejne żony pochodziły z różnych wiosek, więc może się przeprowadził do żony). Pewnie była więc druga rodzina Trzmielów, może też z Pustkowia i gdyby Pustkowie było na granicy parafii to może byłby zarejestrowany w sąsiedniej? Jaka byłaby to parafia? Z jakimi w ogóle parafia przybynowska sąsiadowała? Pozostałe nazwiska to Masłoń (też w różnych odmianach), Podsiadlik, Jozoń (albo Juzoń?), Radosz.
Zbyszek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2710 przez Krzysztof Orpel
Replied by Krzysztof Orpel on topic Odpowiedź: pytanie dot. Pustkowia
Witam ! Dotyczy nazwiska Trzmiel: Nazwisko to spotykane jest często w parafii Parzno pow. Bełchatów, występuje też w mojej rodzinie, jako dalecy krewni, a pisane jest też niekiedy Ćmiel. Parzno znajduje się około 80 km od Częstochowy, więc może z tych rejonów jakiś potomek Trzmielów przeniósł się w okolice Parzna. Pozdrawiam. Krzysztof Orpel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2712 przez Zbigniew Stettner
Replied by Zbigniew Stettner on topic Odpowiedź: pytanie dot. Pustkowia
Witam,
Kierunek, jeśli w ogóle, byłby następujący: Przybynów/Choroń->Parzno, a nie odwrotnie, prawda?
W parafii Przybynów w 1790 byli (o ile dobrze odczytałem nazwisko):
Grzegorz Trzmiel, (?) 72
Małgorzata, żona, 43
Dionizy, syn, 23
Agnieszka, żona (Dionizego?) 23
Maria 12
Kazimierz 8
Teresa 10
Franciszek 6
A w pierwszej połowie XIX wieku Wincenty oraz jego dwaj synowie: Bartłomiej i Franciszek. Nie było natomiast Grzegorza ani jego potomków. A nuż któryś będzie Panu pasował.

Zbyszek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie