starokrzepice

Więcej
16 lata 4 miesiąc temu #273 przez Tomasz Krzywanski
starokrzepice was created by Tomasz Krzywanski
Witam,
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów ma informacje o dzierżawcy Starokrzepic z końca XIX wieku -Sewerynie Bogusławskim i jego zonie Leontynie (?). W jakich latach dzierżawił ten majatek ?
dzieki
Tomasz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 4 miesiąc temu #274 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Odp:starokrzepice
Mam kilka notatek dotyczacych Bogusławskich.


Starokrzepice 6.01. 1901r-zgon Leontyna Bogusławska z Truszkowskich l.58,zona dzierżawcy folwarku Starokrzepice,urodzona w Piotrowie?,córka zmarłego Marcelego i Joanny z Anglerów?-Alerów?właścicieli wsi Piotrów.
wdowiec Seweryn Bogusławski

Sw. Ludwik Gidyński nauczyciel i Józef Marcinkowski organista
ślub jej córki
Starokrzepice 1.06.1893r
Jan,Andrzej Billewicz l.40 pracownik Banku częstochowskiego ,zam.Częstochowa,syn Telesfora i Karoliny Bagińskiej(policyjny rewizor w Opatowie)
i Bronisława,Elżbieta Bogusławska l.25 c.Seweryna i Leontyny dzierzwców Starokrzepic.
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

w roku 1893 Sewerzn mial 50 lat.


Hanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 4 miesiąc temu #275 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Odp:starokrzepice
Jako chrzestna pojawia sie tez Anna Bogusławska córka dzierżawców ze Starokrzepic.

Na Starokrzepickim cmentarzu jest piękny stary grobowiec Bogusławskich z dobrze czytelnymi napisami i fotografiami.

Hanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 9 miesiąc temu #525 przez Artur Kuc
Replied by Artur Kuc on topic Odp:starokrzepice
małe korekty:) duży grobowiec na cmentarzu w Starokrzepicach to grobowiec Patrzyków właścicieli młyna za to przy głównej alei jest grób Leontyny Bogusławskiej z pięknym choć podniszczonym nagrobkiem i grobowiec synka córki Bogusławskich i Billewicza -Piotrusia Billewicza. Bogusławscy mają swoją stronę www i Seweryn prawdopodobnie pochodził z tej linii choć oni sami nie maja go w swoim drzewie. Ksiadz Pogorzelski który był wtedy proboszczem w Starokrzepicach określa Bogusławskiego w swoich wspomnieniach jako \"zacnego człowieka\".

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 9 miesiąc temu #526 przez Artur Kuc
Replied by Artur Kuc on topic Odp:starokrzepice
aa organista nazywał się Maryankowski wówczas już człowiek starszy wiekiem i jak opisuje ks Pogorzelski kiepski muzyk który przy okazji wizytacji zazwyczaj gdzieś się chował aby nikt nie testował jego umiejętności zaniedbanie Maryankowskiego było zresztą przyczyną pożaru i doszczętnego spalenia w 1908r poprzedniego kościoła z 1736r rzecz tym bardziej fatalna że były w nim też elementy z jeszcze starszego kościoła rozebranego ze względu na naruszenie zębem czasu sięgające zapewne rodowodem średniowiecza:(

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 3 miesiąc temu #736 przez Rafał Bogusławski
Replied by Rafał Bogusławski on topic Odp:starokrzepice
Witam Panią;
nazywam się Rafał Bogusławski. Z korespondencji na forum dowiedziałem się, że ma Pani pewne informacje na temat Bogusławskich w Starokrzepicach. Prawdopodobnie to moja rodzina. Czy ma Pani zdjęcie grobu Bogusławskich w Starokrzepicach? Z moich badań wiem, że od 1857 r. proboszczem w Starokrzepicach był mój krewny (prapradziadek stryjeczny) Hieronim Bogusławski. Czy jego grób znajduje sie na tamtejszym cmentarzu?
Byłbym bardzo wdzięczny za informację.
Pozdrawiam
Rafał Bogusławski
:)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie