Nazwisko Chodak

Więcej
12 lata 10 miesiąc temu #3676 przez Maria Nowicka-Ruman
Nazwisko Chodak was created by Maria Nowicka-Ruman
W części mojego drzewia genealogicznego związanego z parafią Przybynów pojawiła się kobieta z domu Chodak. Czy ktoś spotkał się z nazwiskiem CHODAK w innych parafiach? Maria N-R
The following user(s) said Thank You: Zdzisława Rajczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 10 miesiąc temu #3680 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odp: Nazwisko Chodak
Proponuję kontakt z kolegą Turskim Radosławem - członkiem Naszego Towarzystwa. W jego drzewie występuje nazwisko Chodak.
Pozdrawiam
Huras Florian
The following user(s) said Thank You: Zdzisława Rajczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #29510 przez Agnieszka Gąsiorowska
Replied by Agnieszka Gąsiorowska on topic Nazwisko Chodak
Witam,
Nie wiem czy sprawa aktualna, ale w moim drzewie występuje Ludwika z domu Chodak. Wyszła za Jana Ostrowskiego. Działo się w Borzykowie.

Pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #29515 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Nazwisko Chodak
ja mam to nazwisko w parafii Działoszyn
w połączeniu z nazwiskiem m.in. Wodziński-Wodzyński
Ostatnia6 lata 11 miesiąc temu edycja: Hanna Hofman-Polańska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #29546 przez Alicja Surmacka
Replied by Alicja Surmacka on topic Nazwisko Chodak
U mnie nazwisko Chodak pojawia się w 1838 roku w Myśliwczowie parafii Wielgomłyny. Tam urodzony jest Jan Chodak syn Jakuba i Marianny z d. Kułak. Jego trzecią żona poślubioną w 1887 roku Rzejowicach była siostra mojego dziadka Katarzyna Majchrzyk. Z Katarzyną miał 7 dzieci urodzonych w różnych parafiach, w tym w parafii Kodrąb, Rzejowice, Kobiele Wielkie zapisywane przemiennie jako Chodak, Hodak i Chodakowski. Jan Chodak zmarł w Biestrzykowie parafiiRzejowice w 1916 roku. Jego potomkowie mieszkają w Radomsku, Piotrkowie Tryb i nadal w Biestrzykowie parafii Rzejowice. Jeden z synów Marcin ur w Biestrzykowie w 1889 roku wyjechał w latach 30-tych do pracy do kopalni do Francji i tam się ożenił powtórnie. Zmarł 02.08.1959 roku w Estree – Blanche w gminie Pas-de-Calais w Nord. Losów jego 2 synów we Francji nie odtwarzałam. Nie zdołałam również odtworzyć losów Karola (syna z pierwszego małżeństwa Jana) który w 1916 roku miał 50 lat i mieszkał w Sosnowcu.
Przypuszczam, że Myśliwczów od Borzykowej dzieli niewielka odległość i Jakub Chodak z Marianną z d. Kułak mogli się właśnie przeprowadzić z Borzykowej do Myśliwczowa.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie