Pomoc w poszukiwaniach Łakomy, Drabik, Leszczyk

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5211 przez Rafał Openkowski
Pomoc w poszukiwaniach Łakomy, Drabik, Leszczyk was created by Rafał Openkowski
Witam serdecznie.
Poszukuję informacji o mojej rodzinie. Mój pradziadek Wojciech Łakomy urodził się 21 kwietnia 1889 roku w Trębaczewie powiat Wieluń wiem, że około 1910 roku brał w tych okolicach ślub z Antoniną Drabik (nie wiem kiedy się urodziła) i jak nazywali się jej rodzice zmarła w parafii Wieluń, Działoszyn lub Trębaczew 9 maja 1921 roku (problem z parafiami polega, że są bardzo blisko siebie). Wiem, że rodzice Wojciecha nazywali się Grzegorz Łakomy i Franciszka Łakoma z domu Leszczyk i zmarli około 1915 roku ale nie mam niestety potwierdzenia. Ja jakiekolwiek informację będę bardzo wdzięczny

Dziękuje i pozdrawiam Rafał Openkowski
The following user(s) said Thank You: Marek Muskalski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5240 przez Ryszard Pawlikowski
Replied by Ryszard Pawlikowski on topic Odp: Pomoc w poszukiwaniach Łakomy, Drabik, Leszczyk
Nie mam informacji o Wojciechu i Grzegorzu. Interesuje mnie parafia Pajęczno. A w niej;
Rok 1885 ślub- Roch Szerszeń i Zofia Łakomy (nazwisko podaję wg ojca) urodzona około 1861 Trębaczew, rodzice Mateusz Łakomy i Józefa Bzdak. Tych rodziców jest też syn Andrzej urodzony w 1865 Barany
1866 r ślub- Andrzej Kmiecik i Julianna Łakomy urodzona ok. 1843 Trębaczew, rodz. Julianny to; Kacper Łakomy i Felicjana Masianka? zamieszkali- Działoszyn
1895 r ślub –Wincenty Łakomy ur ok. 1869 i Wiktoria Wojciechowska, rodzice Wincentego to Tomasz Łakomy i Agnieszka Olesiak? Olesiniak? zam. w Trębaczewie
Znasz dokładną datę śmierci Antoniny z domu Drabik. Nie wiem do jakich USC należą wymienione parafie. Jak ustalisz to zapytaj się telefonicznie czy w danym roku zmarła Antonina Łakomy lub Łakoma (różnie pisano). Miejsce urodzenia powinno oznaczać miejsce ślubu. I od tej parafii bym zaczął szukać aktu ślubu.
Rysiek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #5252 przez Rafał Openkowski
Replied by Rafał Openkowski on topic Odp: Pomoc w poszukiwaniach Łakomy, Drabik, Leszczyk
Antonina Łakoma z domu Drabik umarła 9 maja 1921 roku
Z tego co wiem również mój pradziadek Wojciech Łakomy miał kilkoro rodzeństwa: Antoni, Jędrzej(Andrzej), Marcyna, Stanisława, Józefa może któreś z tych osób będa się pojawiać w tych danych.

Dziękuje za informacje
Rafał
Ostatnia12 lata 2 miesiąc temu edycja: Rafał Openkowski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #13825 przez Hanna Celoch
Czy wie Pan do jakiej parafii należała wieś Barany?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #13838 przez Zbigniew Szlenk
Replied by Zbigniew Szlenk on topic Odp: Pomoc w poszukiwaniach Łakomy, Drabik, Leszczyk
Wieś Barany (około 3 km od Pajęczna) należała do parafii Pajęczno.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie