Wilkowiecki - Mierzyce

Więcej
15 lata 8 miesiąc temu #585 przez Joanna Janiszewska
Wilkowiecki - Mierzyce was created by Joanna Janiszewska
Witam serdecznie !
Poszukuje przodków z ziemii Częstochowskiej , nazwisko Wilkowiecki - Ludwik rok urodzenia 1893 , chrzest w Mierzycach . Ojciec Kazimierz matka Marianna z domu Branicka , Będę wdzięczna za każdą informacje :) Rodzeństwo , rodzice , dalsza rodzina .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 8 miesiąc temu #587 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Odp:Wilkowiecki - Mierzyce
Przeglądałam akta metrykalne Mierzyc w ub. roku i nie pamietam nazwiska Wilkowiecki czy Branicka co nie znaczy że ich tam nie było.Mierzyce maja niekompletne akta.Częśc jest w arch. w Łodzi a część w arch. diecezjalnym w Częstochowie.W parafii sa akta od 1945r.(wcześniejsze spalone w czasie wojny).Niektóre akty sa w parafii Wierzchlas bo Mierzyce należały do tej gminy.
Czy Pani przodkowie byli tam od pokoleń czy byli \"napływowi\",mieli tam majątek itp.Czasami takie informacje ułatwiaja poszukiwania.
Ja w Mierzycach szukałam i znalazłam częściowo nazwiska Wodzyński,Bergemann.

H.H.P.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 8 miesiąc temu #588 przez Joanna Janiszewska
Replied by Joanna Janiszewska on topic Odp:Wilkowiecki - Mierzyce
Pięknie dziękuje za odpowiedż .
Akt urodzenia dziadka datowany jest na 1893 rok , Jestem w posiadaniu orginału świadectwa aktu chrztu z którego wynika ze przyjął chrzest w kościele św. Katarzyny - Mierzyce , ale jak Pani wspomniała nie znajdę niczego z tego okresu w księgach parafialnych . Ponoć miał rodzeństwo które w tym rejonie zamieszkiwało. Z opowiadań mamy wynikało że pochodził z rodu szlacheckiego ( to pokrywa się z informacjami ze stron internetowej szlachty polskiej ) Niestety są tylko wzmianki nazwiskowe i okręg zamieszkania - , zależy mi na zlokalizowaniu Jego rodziców i dziadków :) Intryguje mnie jeszcze nazwa miejscowości niedaleko Mierzyc - Wilkowiecko , ale na temat dziejów tej osady niewiele rozpisują się na stronach internetowych . Dlatego Przypuszczam że nie byli napływowi , chyba że to niesamowity zbieg okoliczności.
Dziękuje pięknie za odzew

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 8 miesiąc temu #589 przez Joanna Janiszewska
Replied by Joanna Janiszewska on topic Odp:Wilkowiecki - Mierzyce
Pięknie dziękuje za odpowiedż .
Akt urodzenia dziadka datowany jest na 1893 rok , Jestem w posiadaniu orginału świadectwa aktu chrztu z którego wynika ze przyjął chrzest w kościele św. Katarzyny - Mierzyce , ale jak Pani wspomniała nie znajdę niczego z tego okresu w księgach parafialnych . Ponoć miał rodzeństwo które w tym rejonie zamieszkiwało. Z opowiadań mamy wynikało że pochodził z rodu szlacheckiego ( to pokrywa się z informacjami ze stron internetowej szlachty polskiej ) Niestety są tylko wzmianki nazwiskowe i okręg zamieszkania - , zależy mi na zlokalizowaniu Jego rodziców i dziadków :) Intryguje mnie jeszcze nazwa miejscowości niedaleko Mierzyc - Wilkowiecko , ale na temat dziejów tej osady niewiele rozpisują się na stronach internetowych . Dlatego Przypuszczam że nie byli napływowi , chyba że to niesamowity zbieg okoliczności.
Dziękuje pięknie za odzew

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 8 miesiąc temu #590 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Odp:Wilkowiecki - Mierzyce
Wilkowiecko to bardzo stara parafia ale położona daleko od Mierzyc.W rejonie Kłobucka .
Spróbuję sie coś dowiedzieć o tym nazwisku w tej parafii .

HHP.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 8 miesiąc temu #591 przez Joanna Janiszewska
Replied by Joanna Janiszewska on topic Odp:Wilkowiecki - Mierzyce
Pięknie Pani dziękuje :)
Może będę miała okazję sie zrewanżować.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie