Topic-icon Leśniczy we wsi Zwierzyniec

3 lata 1 miesiąc temu #12838 przez Robert Przygoda
Witam. Szukam informacji o leśniczym we wsi Zwierzyniec pod koniec dziewiętnastego wieku. Jeśli ktoś posiada takie informacje lub wie gdzie ich szukać, byłbym wdzięczny za wiadomość.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 1 miesiąc temu #12843 przez Jacek Tomczyk
Panie Robercie!

Na tak postawione pytanie trudno odpowiedzieć.

Pod koniec XIX wieku było tam kilka wiosek Zwierzyniec oznaczonych kolejnymi cyframi. Ba te wioski przypisane były do różnych parafii.
W okolicy istniało kilkanaście leśniczówek związanym z nadleśnictwem Krzepice.
Jakiego nazwiska Pan szuka?

pozdrawiam

Jacek
Tomczyk

3 lata 1 miesiąc temu #12850 przez Robert Przygoda
Witam Panie Jacku . W 1876 urodziła się moja prababka Emilia Szeliga jako nieślubne dziecko,jej matka Rozalia Szeliga utrzymywała się ze służby u leśniczego we wsi Zwierzyniec Parafia Krzepice. Z opowiadań mojego dziadka wiem że najprawdopodobniej był on ojcem Emilii jak i jej trójki rodzeństwa. Nazywał się podobno Łoś lub podobnie brzmiąco.

3 lata 1 miesiąc temu #12852 przez Tomasz Krzywanski
musi pan przejrzec metryki, moze byl gdzies wzmiankowany

3 lata 1 miesiąc temu #12860 przez Błażej Pawlica
Z metrykami to może być różnie... przybył po ślubie, przeniósł się przed śmiercią... a rodziły mu się bezślubne, ale jest jeszcze coś takiego:

Gdzie można znaleźć imienne spisy, np.:

To jest rok 1849, są też inne lata:
http://www.wbc.poznan.pl/publication/315505
http://www.wbc.poznan.pl/publication/55021
Nie znalazłem końca XIX, ale pewnie też gdzieś jest...

pozdrawiam,
Błażej Pawlica, Częstochowa

genealogia.net.pl

Pawlica, Poraj - Częstochowa, Krzepice - Zwierzyniec, Popów
Ceglarek, Tałajczyk, Kardas - Wąsosz Górny, Popów, Kamieńszczyzna
Bebel - Częstochowa, Adamów, Małogoszcz - Cieśle, Wielgomłyny
The following user(s) said Thank You: Teresa Z., Tomasz Krzywanski, Robert Przygoda

3 lata 1 miesiąc temu - 3 lata 1 miesiąc temu #12952 przez Teresa Z.
Sylwan.Organ Galicyjskiego/Małopolskiego/Polskiego Towarzystwa Leśnego 1821-1937.

www.wbc.poznan.pl/publication/111541

3 lata 1 miesiąc temu #13003 przez Robert Przygoda
W aktach urodzeń nie ma informacji o ojcu ani też w aktach małżeństw córek. Po drążeniu tematu w rodzinie dowiedziałem się że leśniczy u którego służyła moja praprababka został zastrzelony a Rozalia dostała drzewo od leśnictwa na budowę małego domku. Leśniczy to najprawdopodobniej Karol Łoś. W aktach zgonów parafii Krzepice nie znalazłem nikogo o takim nazwisku, czy mógł być pochowany w innej parafii?

3 lata 1 miesiąc temu #13048 przez J K R
Bo chyba źle szukasz kolego ta miejscowość należała do parafii Truskolasy >>>> www.genealodzy.czestochowa.pl/pl/zasoby/...fii-stan-na-1867-rok .

Pozdrawiam JKR.
The following user(s) said Thank You: Robert Przygoda

3 lata 1 miesiąc temu #13096 przez Robert Przygoda
Gdzie można szukać aktów zgonów parafii Truskolasy od roku 1880 do 1900

3 lata 1 miesiąc temu #13098 przez Błażej Pawlica
Nie szuka źle, co najwyżej nie wszędzie ;) Oprócz Krzepic i Truskolas można też przeszukać Przystajń. Zwierzyniec zawsze był podzielony, nawet dzisiaj dzieli się na I, II i III i chyba każdy należy do innej gminy. I tak też było z przynależnością do parafii - ja wszystko znalazłem w parafii Krzepice, ale chyba tylko dlatego, że nie szukałem w Truskolasach i w Przystajni...
Nie wiem jak jest na FS, ale są też skany na:
http://szukajwarchiwach.pl/8/118/0/?q=truskolasy+XSKANro:t&wynik=96&rpp=15&page=7#tabSerie
http://szukajwarchiwach.pl/8/116/0/?q=przystaj%C5%84+XSKANro:t&wynik=98&rpp=15&page=7#tabZespol [url]

pozdrawiam,
Błażej Pawlica, Częstochowa

genealogia.net.pl

Pawlica, Poraj - Częstochowa, Krzepice - Zwierzyniec, Popów
Ceglarek, Tałajczyk, Kardas - Wąsosz Górny, Popów, Kamieńszczyzna
Bebel - Częstochowa, Adamów, Małogoszcz - Cieśle, Wielgomłyny

3 lata 1 miesiąc temu #13124 przez Robert Przygoda
Witam.W parafii Truskolasy nie mogę znaleźć lub niema skanów aktów zgonów interesujących mnie lat 1880-1900,jeśli ktoś wie czy i gdzie takie skany mogłyby się znajdować byłbym wdzięczny za informacje .

3 lata 1 miesiąc temu #13127 przez Andrzej Kuśnierczyk
Robercie, trwa spór najstarszych mieszkanców Kamienicy Polskiej, jakie imię nosił wieloletni organista( w czasie administrowania parafia prze ks. Dudę ) pan Przygoda. Właśnie dlatego ,że mówiono o nim "pan Przygoda" nikt nie zapamietał jego imienia.

3 lata 2 tygodni temu - 3 lata 2 tygodni temu #13384 przez Teresa Z.
Nie wiem, czy wymieniane w wątku miejscowości znajdowały się w Galicji, lecz leśnicy często zmieniali miejsca zamieszkania, więc nie zaszkodzi sprawdzić na "Spisie czynnych członków towarzystwa leśnego galicyjskiego" jaki znajduje się w czasopiśmie "Sylwan" z roku 1886 nr 12, skany 65-91 (link powyżej) -
Teresa

3 lata 6 dni temu #13544 przez Teresa Z.
"Sylwan" rok 1887 nr 9 - "Spis czynnych Członków Towarzystwa leśnego galicyjskiego w r.1887" skany 25-41.

Teresa

1 miesiąc 1 tydzień temu #28737 przez Robert Przygoda
Witam. Karol Łoś był jednak podleśniczym z Dąbrowy, jak wynika z tłumaczenia aktu urodzenia nr.10 w którym był ojcem chrzestnym. www.genealodzy.czestochowa.pl/forum/tlum...ka-rosyjskiego#28236 niestety jest to jedyna informacja na jego temat jaką udało mi się odszukać.

1 miesiąc 1 tydzień temu #28755 przez J K R
Może to jest jakiś ślad "twojego" Łosia ;)

małżeństwo - 1906 Częstochowa - Zygmunta akt nr 626 Łoś Ludwik Karol i Olesiowska Marianna

Pozdrawiam JKR.

3 tygodni 3 dni temu #28949 przez Robert Przygoda
Czasami przez przypadek znajduje się jakiś trop. W 1854 podleśny Karol Łoś mieszkał u ojca w Warszawie www.przodkowie.com/warszawa/index.php?nazw=%A3o%B6&view=item w 1860 jako zgłaszający zgon swojego ojca był urzędnikiem Komisji Rządowej Przychodów i Skarbu metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=8&z...om=1.25&x=1651&y=717 w 1865 był świadkiem na ślubie swojej siostry jako Starszy Nadleśniczy Lasów Rządowych Leśnictwa Gidle metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=8&z...oom=1.25&x=475&y=170 aby być pewnym że o tego Karola Łosia potrzebuję jego aktu zgonu . W parafii Krzepice i Przystajń, niema takiego. Zostaje parafia Truskolasy ale lat od 1884 do ok.1900 niema dostępnych w internecie, gdyby ktoś z forumowiczów miał dostęp do tych akt i mógł sprawdzić byłbym ogromnie wdzięczny. Pozdrawiam

2 tygodni 3 dni temu #29018 przez Andrzej Kuśnierczyk
3 lata temu p. Przygoda zignorował moją próbę nawiązania kontaktu w kwestii nazwiska, które nosi.
Mam już poszukiwane wówczas dane. Zamieszczam w tym miejscu, może komuś będą przydatne w poszukiwaniach.
Józef Przygoda był synem Wojciecha i Wiktorii z domu Kawa. Ur. się 17 lipca 1904 w Częstochowie (można szukać rodziców).
Jego żoną była Joanna Tomaszewska - pochodziła zapewne z Wielunia, bowiem tam urodziła się jej matka - Anna Kotas - 24 lipca 1870 (była córką Jana i Katarzyny ze Stukieckich). Jest informacja o jej nazwisku z pierwszego małżeństwa: Łubczyk.
Dane pochodzą z księgi ludności, trzeba je zweryfikować aktami metrykalnymi.
Józef i Joanna Przygodowie mieli dwoje dzieci: syna Janusza i córkę Eufemię..

2 tygodni 3 dni temu #29024 przez Robert Przygoda
Panie Andrzeju, brak odpowiedzi na Pana pytanie nie był ignorancją, po prostu nie znałem odpowiedzi na to pytanie. Jeśli z tego powodu czuje się Pan urażony, to najmocniej przepraszam. Robert.

Czas generowania strony: 3.374 s.