Poszukuję: Szotek, Urgacz, Radek...

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #14761 przez Barbara Piaskowska
Poszukuję: Szotek, Urgacz, Radek... was created by Barbara Piaskowska
Witam serdecznie.

Jestem nowicjuszką, która złapała bakcyla i... "zaraziła się" genealogią, mocno zaraziła. Pewne gałęzie mojego drzewa ładnie się rozwinęły, inne stoją bezruchu.
Od wielu miesięcy bezskutecznie próbuję rozwinąć gałąź mojej Prababci - Teofila Szotek z domu Urgacz, urodzona około 1882 roku w Pogoni.Ojciec Józef, matka Marianna z domu Radek, podobno Teofila miała też siostrę...

W Będzinie, w 1904 roku wzięła ślub z moim Pradziadkiem Piotrem Szotek - tutaj akt (nr 126): familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-20...=M979-SX7:1488259364

I praktycznie cała wiedza na jej temat jest minimalna, no może jeszcze tyle, że zmarła gdzieś w Zagłębiu (raz słyszałam, że Dańdówka, innym razem, że Pogoń, była też wersja, że Będzin) w ok.1918-1920 roku, osierociła 6 dzieci, w tym i mojego Dziadka.
Kompletnie w przekazach rodzinnych nic się nie wie, nie ma żadnych dokumentów, informacji, nawet rodzinnych ploteczek czy opowieści.

Zwracam się z prośbą, może gdzieś w waszych drzewach pojawia się nazwisko Szotek, Urgacz, bądź Radek, a może ktoś posiada akta, bądź indeksy zgonów z parafii Zagórze /Sosnowiec / Czeladź / Będzin?
Czy też natrafił w swoich poszukiwaniach na te nazwiska?

Nie bardzo wiem, w którą stronę ruszyć, jak rozwinąć gałąź Teofili.
Każda pomoc będzie dla mnie ważna i bardzo cenna...

Pozdrawiam
Basia
Ostatnia9 lata 8 miesiąc temu edycja: Barbara Piaskowska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #14763 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Poszukuję: Szotek, Urgacz, Radek...
nazwisko Radek jest (było)częste w parafii Danków!!(Rebielice.)wiele ludzi wyjezdzało z tamtych stron do Zagłębia do pracy...
The following user(s) said Thank You: Barbara Piaskowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #14764 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Poszukuję: Szotek, Urgacz, Radek...
www.polskie-cmentarze.com/sosnowiec/grob...g=289&inni=0&cinki=1

nagrobek w Sosnowcu Janina Szotek


dobrze przejrzeć Zagłebie w grobonetach a nuż!!

www.polski-cmentarz.com/sosnowieckatedra...&name=szotek&x=0&y=0

www.polski-cmentarz.com/sosnowieckatedra...&name=urgacz&x=0&y=0


w genetece jest sporo nazwisk Urgacz w czeladzi!!!!
Ostatnia9 lata 8 miesiąc temu edycja: Hanna Hofman-Polańska od.
The following user(s) said Thank You: Barbara Piaskowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #14771 przez Barbara Piaskowska
Replied by Barbara Piaskowska on topic Poszukuję: Szotek, Urgacz, Radek...
Ślicznie dziękuję za odpowiedzi.


Mój pradziadek Piotr, po śmierci żony Teofili wrócił do rodzinnego Olkusza wraz z dziećmi. Jego bracia i wujek zostali w Zagłębiu, pozakładali tam rodziny, rodziły im się dzieci, wnuki...
Tę część (zagłębiowską) Szotków mam troszkę rozbudowaną, jednak szukam, szukam i z grobonet też korzystałam :)

Bardzo intryguje mnie właśnie rodzina Teofili, jej rodzice, rodzina. O nich kompletnie nic nie wiem i na nic potrafię natrafić.
Ale jestem dobrej myśli...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #14782 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Poszukuję: Szotek, Urgacz, Radek...
Witam!

Pogonia była w parafii Czeladź i gdy przeglądałem śluby w Czeladzi to kilku mężczyzn o nazwisku Urgacz zawierało związki małżeńskie, a Józef znacznie wcześniej przed domniemanym rokiem urodzenia Teofilii (1904 - 22 około 1882). Znalazłem w Będzinie związek Józefa z Marianną Radko. Józef był wówczas wdowcem. Podaję poniższy link
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-20...,364058501,362955901 .

W Czeladzi (śluby 1868-1876) jest ślub Jana Urgacza po tych samych rodzicach co Józef, akt 34. Załączam link.

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-21...,364097401,363266501

Niestety nie ma w Czeladzi chrztów z roku 1882. Ale może warto szukać w Będzinie?

Powodzenia!

Pozdrawiam,
Ireneusz Niemczyk
The following user(s) said Thank You: Barbara Piaskowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #14783 przez Barbara Piaskowska
Replied by Barbara Piaskowska on topic Poszukuję: Szotek, Urgacz, Radek...
Ślicznie Panu dziękuję!
To jest jakiś punkt zaczepienia, bardzo cenny a każdy bardzo cenny :) gdyby jeszcze mój rosyjski był sprawniejszy. :(


Przeglądałam z Będzinie chrzty z przypuszczalnych roczników, ale niestety z mizernym skutkiem... szkoda, że nie wszystkie księgi są opublikowane w familysearch, ale nie zrażam się! Na coś muszę w końcu trafić!


Pozdrawiam!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie