Szukam informacji na temat osady Budki w Parafii Częstochowa

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #18599 przez Andrzej Henryk Żak
Witam
Przeszukując metryki urodzeń oraz zgonów Parafii Świętego Zygmunta w Częstochowie z roku 1782 znalazłem licznie odnotowaną w kolumnie miejscowość nazwę Budki. Nie było natomiast wydaje mi się nazwy Częstochówka. Czy Budki należy wiec utożsamiać Częstochówką?.
Czy ma ktoś z Państwa jakieś informacje na ten temat?
W Budkach rodzili się moi Przodkowie z rodzin Masłowskich i Gaieckich (Gajeckich). Potem już kolejne dzieci figurowały w Częstochówce.
Będę wdzięczny z pomoc.
Pozdrawiam
Andrzej Henryk Żak
Ostatnia8 lata 11 miesiąc temu edycja: Andrzej Henryk Żak od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #18609 przez Florian Huras
Panie Andrzeju
Nigdy nie spotkałem takiej miejscowości przypisanej do jakichkolwiek CZĘSTOCHOWSKICH parafii. Proszę zerknąć na moje opracowanie pt."Zestawienie miejscowości tworzących dekanat częstochowski w 1827 r". i następny "Miejscowości powiatu częstochowskiego i ich przynależność do parafii - stan na 1867 rok" vide Florian Huras/Artykuły/
Najbliższe Częstochowy BUDKI (ale nic wspólnego z parafią Zygmunta nie mające) wymienione są w wykazie z 1827 roku do którego link przesyłam. Może się przyda:
polona.pl/item/2232556/29/
ps.
Skąd u Pana przekonanie że owa BUDKA czy BUDKI należały do parafii Zygmunta? W jakiej "kolumnie" ten zapis występował?
Pozdrawiam
Ostatnia8 lata 11 miesiąc temu edycja: Florian Huras od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #18614 przez Florian Huras
Proszę w wyszukiwarce naszego Towarzystwa wpisać hasło "Budki" i tam znajdzie Pan odpowiedź na to pytanie (sugestię skąd wzięło się w zapisach ksiąg parafii Zygmunta określenie "Budki")Jakiś czas temu toczyła się już na ten temat dyskusja.
Ostatnia8 lata 11 miesiąc temu edycja: Florian Huras od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18676 przez Stanisława Markowska
Replied by Stanisława Markowska on topic Szukam informacji na temat osady Budki w Parafii Częstochowa
wsw.genealodzy.czestochowa.pl/pl/forum/4...um-ogolne/6086-Budki
To jest link do strony odpowiedzi w temacie Budki. SM

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie