Księgi metrykalne parafii Dabrowa n. Czarną z lat 1750 - 1800

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #19822 przez Andrzej Rogóyski
Mimo, że to dość daleko od Częstochowy, szukam informacji gdzie mogą być dostępne akty metrykalne z parafii Dąbrowa n. Czarną w pow. opoczyńskim.
W parafii są podobno niekompletne, a w AP Kielce dopiero od r. 1810.

Andrzej Rogóyski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #19904 przez Wioletta Drej (Dynus)
Replied by Wioletta Drej (Dynus) on topic Księgi metrykalne parafii Dabrowa n. Czarną z lat 1750 - 1800
Witam
Jestem amatorką w kwestii genealogii, ale Dąbrowa nad Czarną i Dębowa Góra to miejscowości moich pradziadków. Poszukując informacji kiedyś trafiłam na taką strone:
genealodzy.pl/PNphpBB2-printview-t-9884-start-0.phtml

Mam nadzieję, że wiadomości tam zawarte będą przydatne.

Jakich nazwisk szuka Pan w tamtych okolicach?

Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #19919 przez Andrzej Rogóyski
Witam,
dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Poszukuję aktów metrykalnych
mych przodków, Rogoyskich (Rogójskich, Rogujskich). W Dębowej Górze, parafii Dąbrowa mieszkali pod koniec XVIII w. prapradziadowie, Jan i Marianna z Zembrzuskich.
Tam urodził się w 1799 r. jeden z ich synów, Ignacy Karol Piotr i ich dwoje dzieci,
Tekla i Marian Ludwik.
Ze stron <genealodzy.pl> korzystam, kilka rzeczy tam znalazłem, ale nie pokazuje się nic na temat ksiąg metryk. z Dąbrowy z przed roku 1810.
Interesują mnie także informacje o Dębowej Górze - czy były tam jakieś dobra
ziemskie, folwark, do kogo należały? Pozdrawiam, Andrzej Rogóyski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #19961 przez Wioletta Drej (Dynus)
Replied by Wioletta Drej (Dynus) on topic Księgi metrykalne parafii Dabrowa n. Czarną z lat 1750 - 1800
Witam,
W moich dokumentach mam opracowanie Pana Antoniego Admusa nt historii jego rodziny. Głównie opisuje rodziny Sipów i Sendereckich, ale jest tam również fragment historii Dębowej Góry. Jeśli jest Pan zainteresowany takim opracowaniem, to proszę podać maila to prześlę skany.

Nazwiska, których Pan szuka nie pojawiają się jednak w opracowaniu.
Mnie interesuje historia Owczarków z Dębowej Góry.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #19967 przez Andrzej Rogóyski
Witam Panią,
będę wdzięczny za przysłanie tej historii, bo nic nie wiem o Dębowej Górze, gdzie żyli prapradziadowie i rodziły się ich dzieci.
Mój adres mail: <anrogoy@gmail.com
Pozdrawiam - Andrzej Rogóyski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28741 przez Mariusz Kaczmarek
Witam,

chciałby podłączyć się pod temat.. Z tej parafii szukam Marianny Łączkowskiej c. Walentego i Marianny Zimeckiej lub Sądeckiej, urodziła się ona 1789/90, jej brata Wojciecha ur około 1793, drugiej Marianny urodzonej około 1800roku.
Proszę o sprawdzenie, niestety nie wiem o jaką wieś tej parafii chodzi... potem Walenty i Marianna bywali w Wolborzu, Żelechlinku i Boguszycach...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie