Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #22345 przez Łukasz Syguda
Witam,
Tworzę drzewo genealogiczne rodziny Trzepizurów, ale utknąłem w miejscu. Znalazłem taką wzmiankę że Marcin Trzepizur i Ludwika Pasieka w parafii Truskolasy zawarli związek małżeński 1838. Nie znam zaś daty ich urodzin, śmierci i dokładną datę ślubu. Może udało by się znaleść informacje o ojcu i matce Marcina z aktu ślubu
Marcin Trzepizur może być urodzony ok 1817 bo jak znalazłem informacje w księgach parafialnych o urodzeniu Walentego jego syna to Marcin miał wtedy ok 40 lat a Walenty urodził się w 1857 roku.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #22347 przez Krzysztof R. Osada

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #22349 przez Krzysztof R. Osada
Replied by Krzysztof R. Osada on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka
Metryki zgonu rodziców Marcina:

Jakub Trzepizur
31/1835

Katarzyna z Glińskich Trzepizurowa
11/1845
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Krzysztof R. Osada od.
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #22352 przez Łukasz Syguda
Nie wiem jak ty to robisz ale jestem pod dużym wrażeniem.
Powiedz mi tylko jak doszedłeś do Jakuba Trzepizura bo w akcie poniżej nie udaje mi się odczytać takiej informacji. Jest bardziej skomplikowany do odczytu niż ten co wcześniej dawalem


Załącznik 49b.jpg nie został znaleziony

Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #22353 przez Krzysztof R. Osada
Replied by Krzysztof R. Osada on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka
Niektóre fragmenty powtarzają się we wszystkich metrykach z lat 1808-1867 lub chociaż brzmią podobnie. A do czytania można się przyzwyczaić, te dokumenty są napisane dosyć starannie (bywa o wiele gorzej).

Pustkowie Pietrzaki. Działo się w wsi Truskolasach dnia trzydziestego września tysiąc ośmset trzydziestego ósmego roku o godzinie dwunastej w południe. (...) Na dniu dzisieyszym zawarte zostało religijne małżeństwo pomiędzy Marcinem Trzepizurem młodzianem gospodarzem w Trzepizurach zamieszkałym, urodzonym tamże z Jakóba już nieżyjącego i Katarzyny z Glińskich małżonków Trzepizurów w Pietrzakach zamieszkałych lat dwadzieścia jeden mającym, a panną Ludwiką Pasieczanką córką Kaspra i Katarzyny małżonków Pasieków w Pietrzakach zamieszkałych lat dwadzieścia liczącą w Pietrzakach urodzoną i tamże przy rodzicach zostającą. (...) Akt ten stawającym i świadkom przeczytany został przez nas podpisany gdyż stawający pisać nieumieją.

Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Krzysztof R. Osada od.
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #22354 przez Łukasz Syguda
tak Cię podziwiam. Ale w tym co mówisz jest dużo racji do czytania się można przyzwyczaić pod warunkiem obcowania ciągłego z takim pismem.
A tak z innej beczki bo widzę że masz duże doświadczenie w tym
Czy można ustalić żony mojego dziadka?
Walentego Trzepizura (ur. 28 sty 1857, zm. 24 kwi 1943).
Miał on 3 żony:
1-nie znamy Prawdopodobnie z domu Cer się nazywała skąd była kiedy zmarła i gdzie.
2 - to Marcjanna/marianna z domu Kulej i tak samo nic o niej nie wiemy ale to znią tworzyło się nowe pokolenie Trzepizurów
3 - to Antonina Jasnos - trzepizur (wdowa) z domu Świąć
Urodzona: 2 maj 1871
Zmarła: 7 sty 1945 (w wieku 73)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie