Szukam rodziców Józefa Mikiewicza

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23510 przez edyta kupczyk
Szukam rodziców Józefa Mikiewicza was created by edyta kupczyk
Witam ! Poszukuję rodziców Józefa Mikiewicza męża Wandy z d.Głowacka niestety dysponuję tylko informację o ślubie zawartym w Częstochowie w roku 1990. Stawiam dopiero pierwsze kroki , a raczej nie udolne kroczki w poszukiwaniach rodzinnych , będę wdzięczna za wszelką pomoc .Pozdrawiam .

edyta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #23513 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Szukam rodziców Józefa Mikiewicza
Wystarczy wpisać w google "Jak rozpocząć poszukiwania genealogiczne"
genealodzy.pl/poszukiwanie-przodkow/ . Jest tutaj opis jak zbierać informacje , dokumenty, gdzie i jak szukać metryk, jak tworzyć drzewo genealogiczne. Od tego trzeba zacząć. Informacji o Pani przodku nikt nie udzieli bo ich nie posiada. Te informacje może Pani uzyskać od najbliższych lub też z USC po udokumentowaniu pokrewieństwa otrzymać akt ślubu za opłatą 32 .zł

Pozdrawiam
Teresa Łukasik
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Teresa Łukasik od.
The following user(s) said Thank You: edyta kupczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23526 przez edyta kupczyk
Replied by edyta kupczyk on topic Szukam rodziców Józefa Mikiewicza
Serdecznie dziękuję . Pozdrawiam E

edyta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23893 przez Michał Mugaj
Replied by Michał Mugaj on topic Szukam rodziców Józefa Mikiewicza
Chciałem Panią zachęcić do poszukiwań rodzinnych. Ponieważ ma Pani informacje o ślubie zawartym w Częstochowie, proponuję wykorzystać bazę indeksów zawartych w naszym TGZCz. A więc na początek trzeba wejść w menu u samej góry :Indeksy metrykalne/wyszukiwarka nazwisk-wpisać nazwisko Mikiewicz i szukaj. Ukaże się szereg indeksów urodzin/małżeństw/ślubów związanych z nazwiskiem Mikiewicz. Potem trzeba wejść w Zasoby/FamilySearch i tam Poland, Częstochowa Roman/Katowice/Częstochowa,Św. Barbara itd. Szukać wg. namiarów z indeksów z Forum TGZCz.
I tak znalazłem:
1. Akt małż. 1900 rok(nr 9) – Częstochowa-Barbary - Mikiewicz Józef i Głowacka Wanda
2. Akt małż. 1898 rok(nr 87)- Częstochowa-Barbary – Mikiewicz Antoni Paweł i Bąkowska Wiktoria
3. Akt urodz. 1831 rok(nr 331) – Częstochowa-Zygmunta – syn Tomasz Mikiewicz
Z tego ustawienia wyszło mi takie drzewko – wcale nie twierdzę, że to ma tak być(zwłaszcza ten ostatni akt urodzenia).
Życzę powodzenia, może pomogłem, proszę dalej pytać na forum.

Załącznik snap1296.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
The following user(s) said Thank You: edyta kupczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24065 przez edyta kupczyk
Replied by edyta kupczyk on topic Szukam rodziców Józefa Mikiewicza
Serdecznie dziękuję za informacje , utwierdziły mnie , iż idę w dobrym kierunku . Pozdrawiam Edyta

edyta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #29174 przez tomasz jeziorski
Replied by tomasz jeziorski on topic Szukam rodziców Józefa Mikiewicza
Szanowna Pani ja mam zamiar w przyszłości szukać danych rodziny Mikiewiczów, wiem niewiele: Mój dziadek od strony mamy nazywał się Józef Mikiewicz urodzony bardzo prawdopodobnie w Częstochowie ok 1900 roku,prawdopodobnie pracował za granicą w Niemczech koło Olesna gdzie poznał Józefe Mićka która też tam pracowała a pochodziła z Przystani. Jak się lepiej przygotuje to napisze. Tomasz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie