Kowal Jan Lipiński

Więcej
8 lata 3 tygodni temu #23771 przez Mariusz Kaczmarek
Kowal Jan Lipiński was created by Mariusz Kaczmarek
Witam,
Szukam informacji skąd pochodzi Jan Lipiński i żona jego Urszula Krzymieniówna w 1840 zamieszkiwali w Mysłowie. 04.09.1840 akt 153 rodzi się im córka Wiktoria. Wg metryki Jan miał 28lat, Urszula 27lat.

Za wszelką pomoc dziękuję

Mariusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #24628 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Kowal Jan Lipiński
Ma ktoś pomysł skąd ta para pochodzila- jak ich znaleźć? Jan był kowalem.

Dziękuję
Mariusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #24634 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Kowal Jan Lipiński
Może to będzie jakiś ślad: w 1913 roku w Kamienicy Polskiej z Anną Ratman bierze ślub Franciszek Lipiński, lat 28, wdowiec, syn Szymona i Marianny Wieczorek urodzony we wsi Stużno (?) parafia Petrykozy, zamieszkały w Kamienicy Polskiej. ( brak zawodu ).
Jedyna rada, którą mogę Panu udzielić przy poszukiwaniu kowali to cierpliwość. Obszar po którym mogli się przemieszczać może być bardzo rozległy. Mówię to na podstawie moich siedmioletnich poszukiwań rodziny Lorensów/Lorenców. Najstarszy ślad to Brzeziny pod Łodzią, potem Radomsko, Częstochowa, Żarki, Koziegłówki, Winowno, Dźbów, i Piotrków Trybunalski gdzie utknęłam. Śledziłam po kilka pokoleń każdej znalezionej osoby o tym nazwisku. Natrafiłam na ślad brata mojej prababki i akt zgonu ich matki ( w Krakowie ), ale do dzisiaj nie odnalazłam aktu ślubu prababki Marianny Lorens z pradziadkiem Teofilem Noszczyńskim - piekarz.
Tak więc radzę korzystać z indeksów w wyszukiwarkach - także nazwiska panny młodej, systematycznie przeglądać księgi metrykalne , i jeśli się zachowały, również księgi ludności stałej i niestałej z miejscowości, które pojawią się w trakcie poszukiwań.
Urszula Ratman
The following user(s) said Thank You: Mariusz Kaczmarek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #24658 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Kowal Jan Lipiński
dziękuję, spróbuję i tego wątku;)
Pozdrawiam serdecznie
MAriusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #25043 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Kowal Jan Lipiński
Znalazłem!!

Jan Lipecki kowal ur 1812 z kowala maystra Michała i Urszuli z Badorów mał. Lipeckich w Sielcu, w 1833r bierze ślub z Urszulą Reyczyk córka Piotra i Katarzyny mał. Kryczmaników urodzoną około 1812 roku w Osinach.
Dalej kopie, Michał Lipecki to prawdopodobnie ten urodzony w 1774 roku w par. Koziegłowy

Dziękuję
Mariusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #25044 przez Maria Nowicka-Ruman
Replied by Maria Nowicka-Ruman on topic Kowal Jan Lipiński
Panie Mariuszu, Urszula Rayczyk gdy brała ślub z kowalem Janem Lipeckim była wdową po "moim" Wojciechu Rayczyku z Pustkowia pod Osinami. Służę informacjami.
The following user(s) said Thank You: Mariusz Kaczmarek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie