Szukam korzeni Tomasza Lidy oraz Jadwigi Lida (z domu Szta(e)jner)

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24270 przez Damian Badora
Witam,

Na pewnym etapie moich poszukiwań natrafiłem na nazwisko Lida oraz Sztejner. Córka Tomasza Lidy oraz Jadwigi Lida (z domu Sztejner) - Franciszka ożeniła się w parafii Konopiska w Częstochowie. W Konopiskach udało mi się odnaleźć jedynie akt zgonu Jadwigi Sztejner z 1903 r. (załącznik). Z aktu wynika że była ona córką Gotfryda oraz Marianny Sztejnert. Zmarła w wieku 70 lat. Wynika z tego że urodziła się ok. 1833 r. w parafii Popiołów/ Popów? (nazwa trochę nieczytelna) w Wielkim Księstwie Poznańskim. Tu moje poszukiwania się urywają.

Dodam jeszcze że udało mi się odnaleźć akt urodzenia siostry Franciszki z parafii Orłów w Łódzkiem, wynikało z niego że Tomasz jest szewcem i urodził się około 1820.

Jeżeli ktoś byłby w stanie mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Załącznik AktzgonuJadwigiLida1903-2.jpg nie został znaleziony


TŁUMACZENIE:
114. Brzóska
Działo się we wsi Konopiskach 10/23.09.1903r. o godz.17.
Stawili się osobiście Adam Cierpiał l.60, i Michał Gębuś l.60, zamieszkali w Brzósce, i oświadczyli nam że dnia wczorajszego o godz.19, zmarła w Brzósce Jadwiga Lida wdowa, l.70, urodzona w parafii Popiołów? w Wielkim Księstwie Poznańskim, a zamieszkała w Brzósce, córka Gotfryda i Marianny małżonków Sztejnert robotników dniówkowych.
Po naocznym przekonaniu się o śmierci Jadwigi Lida, akt ten oświadczającym niepiśmiennym przeczytano, przez nas tylko podpisany.
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie